Rysowanie to jedna z najstarszych i form wyrazu artystycznego. Ludziom pierwotnym służyła do komunikowania się, czy przedstawiania historii. Obecnie standardowy ołówek grafitowy coraz częściej zastępuje rysik czy dedykowany pen do obsługi tabletów graficznych. Wciąż jednak są osoby, które chętnie sięgają po różnego rodzaju artykuły papiernicze. Warto rozwijać to hobby, dlatego jeżeli zauważyłeś, że Twoja pociecha chętnie sięga po ołówek – zapisz ją na lekcje rysunku dla dzieci!

Co daje rysowanie?

Rysowanie pozwala na swobodne wyrażanie swoich myśli bez konieczności ubierania ich w słowa. Pomaga w rozwoju wyobraźni i kreatywności, przekazywaniu emocji i uczuć, z których młody człowiek nie zawsze zdaje sobie sprawę. Rysowanie wymaga skupienia uwagi na szczegółach, koncentracji i skupienia się. Regularne ćwiczenia pomagają rozwinąć percepcję, uczą wnikliwej obserwacji i rozwoju obu półkul mózgu. Praca ręką wspomaga także koordynację ruchową i doskonali umiejętności manualne, co pomaga w rozwijaniu motoryki u Twojej pociechy. Rysowanie czasami jest również traktowane jako forma terapii – pomaga łagodzić stres, napięcia, zrelaksować się, a jednocześnie pozbyć negatywnych emocji. Daje również poczcie satysfakcji i spełnienia. Może być również pretekstem do nawiązania nowych znajomości, w końcu wspólna pasja łączy ludzi!

Jak wesprzeć swoje dziecko – kurs rysunku online dla początkujących?

Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, by pomóc dziecku w rozwijaniu zdolności artystycznych, jest okazanie wsparcia. Rola rodzica nie kończy się na odwożeniu dziecka na zajęcia. Podaruj mu odpowiednie narzędzia, materiały i akcesoria. Kredki, farby, pastele czy ołówki pozwalają eksperymentować z technikami. Warto również chwalić swoją pociechę, doceń wysiłek i chęci. 

Warto również zadbać o odpowiednie miejsce do rysowania. Dziecko potrzebuje spokojnego i cichego miejsca, w którym będzie mogło się skupić. Postaw na ergonomiczne krzesło, odpowiednio ustawione oświetlenie i wysokość biurka dopasowana do wzrostu. Dobrym rozwiązaniem będzie model z regulacją, który umożliwia również tworzenie w postawie stojącej. W ramach prezentu możesz podarować ciekawą książkę czy album z inspirującymi fotografiami. Zachęcaj dziecko do tworzenia swoich własnych obrazów na podstawie wspomnień lub tworzenia wariacji znanych dzieł innych znanych malarzy. 

Jeśli chcesz zapewnić młodemu artyście rozwój, zapisz go na kurs rysowania dla dzieci dopasowany do jego wieku! Zajęcia pomogą dziecku nauczyć się podstawowych technik rysunkowych, jak cieniowanie, kreskowanie, malowanie pastelami oraz rozwijać umiejętności pod okiem doświadczonych nauczycieli. Warto pamiętać, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie, dlatego należy dać mu szansę na rozwój i wykazać się cierpliwością!

kolorowe kredki leżące na szkicowniku

Kurs rysunku online

W Akademii Rysunku każdy młody artysta znajdzie zajęcia dla siebie! Dzięki kursowi Twoje dziecko nauczy się rysować postacie, zwierzęta, krajobrazy, a także jak korzystać z różnych technik i materiałów. Na kolejnych etapach można z powodzeniem przejść na wyższe stopnie zaawansowania.  Kursy są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli. Odbywają się za pośrednictwem platformy e-learningowej, dzięki czemu dziecko może uczyć się w dogodnym dla siebie czasie i miejscu. Akademia Rysunku to szkoła artystyczna z wieloletnim doświadczeniem, która oferuje kursy rysunku online dla dzieci w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Na każdym kroku wspiera rozwój kreatywności. Warto zainwestować w kurs rysunku dla dziecka! To świetny sposób na rozwijanie kreatywności i wyobraźni, a także na relaks i wyciszenie się. Może Ty również złapiesz przysłowiowego bakcyla? 

Lekcje rysunku dla dzieci online – korzyści dla każdego!

Kurs rysowania z pewnością pomoże w rozwijaniu umiejętności technicznych i artystycznych. Wprowadzi dziecko w świat pojęć takich jak perspektywa, proporcje, cień i światło, a także pozwoli przyswoić umiejętności związane z różnymi technikami rysunkowymi. W trakcie zajęć można również liczyć na odprężenie i relaks. W wielu przypadkach sztuka działa również terapeutycznie. Poznaj zalety rysowania!

  • Kursy rysowania online są dostępne dla każdego, wystarczy połączenie z internetem. Można brać udział w zajęciach bez względu na to, gdzie mieszkasz. Nie ma potrzeby rezygnowania z zajęć w trakcie przeziębienia. Nie trzeba również tracić czasu na dojazd. 
  • Kursy rysowania online pozwalają na systematyczną naukę pod okiem doświadczonego artysty. Poziomy zaawansowania są do dostosowane do potrzeb kursantów, dlatego można osiągnąć lepsze efekty.  
  • Na platformach online znajdziesz wiele kursów rysowania dedykowanych konkretnemu zagadnieniu. Możesz wybrać zajęcia, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i preferencjom. Chcesz nauczyć się podstaw? Nie ma sprawy! Twoją pasją jest architektura? Również znajdziesz coś dla siebie!
  • W porównaniu z tradycyjnymi kursami rysowania, zajęcia online są atrakcyjniejsze cenowo. W naszej Akademii wyślemy Ci również materiały do tworzenia prac, o ile zaznaczysz taką opcję. Dzięki temu nie musisz biegać po sklepach i szukać produktów. 
  • Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych artystów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To okazja, by nauczyć się od najlepszych i zdobyć cenną wiedzę, nie tylko teraz, ale także na przyszłość. 
  • Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych forma kursów online jest po prostu wygodniejsza. Nie trzeba pamiętać o wyjazdach, czy zmianie organizacji w danym dniu. Uczenie się z własnego domu pozwala na oszczędność czasu. Dodatkowo, będzie dobrym rozwiązaniem dla nieśmiałych dzieci, które się stresują na zajęciach w grupie. Nauka szkicowania z własnego pokoju to gwarancja poczucia komfortu i bezpieczeństwa. 

Lekcje rysunku dla dzieci online powinny być przede wszystkim przyjemnością, a nie obowiązkiem. W Akademii Rysunku staramy się inspirować każdego młodego twórcę do przebywania w świecie sztuki na własnych zasadach. Na podstawie znanych dzieł Vincenta van Gogha czy Leonarda da Vinci każdy kursant może nauczyć się techniki, ale styl i kreskę trzeba wypracować samemu!