Nauka rysunku, malarstwa pozwala na lepsze poznanie i wyrażanie siebie. Dzięki zajęciom plastycznym mamy szansę na odkrywanie swojej twórczej natury i nieustanny rozwój. Obcowanie ze sztuką daje ogromną satysfakcję zarówno dzieciom, jak i dorosłym – wie o tym, każdy kto pobierał lekcje rysowania online, stacjonarnie lub zgłębiał tajniki technik rysunkowych i malarskich samodzielnie.


Nauka rysunku przez Internet na żywo i nie tylko – kilka słów o Akademii Rysunku


Twórczość to pasja, a moją pasją jest właśnie twórczość – zdanie jakże proste, ale dlatego też prawdziwe. Uwielbiam malowanie obrazów i już od wczesnego dzieciństwa wiedziałam, że w ten sposób będę wyrażać siebie. Jak widać nie przestałam zajmować się sztuką, dalej cenię sobie to, że dzięki niej mogę przekazać swoje emocje nie używając do tego słów. Oczywiście, jak w wielu dziedzinach, tak i w tej można rozwijać się naturalnie, zgodnie z wypracowaniem wzroku czy też dojrzałością. Istnieją jednak sposoby na przyspieszenie tego procesu szczególnie pod względem technicznym. Te w połączeniu z zamiłowaniem do przekazywania wiedzy oraz zarażaniem entuzjazmem były podstawą przy podjęciu decyzji o uczeniu innych ludzi podstaw rysunku i malarstwa. Stąd, 15 lat temu powstała www.akademiarysunku.pl


W naszych pracowniach uczymy jak malować, rysować, tworzyć rękodzieło i odpowiednio posługiwać się narzędziami rysunkowymi i malarskimi. Całość kursu trwa cały rok szkolny, jednak chętni mogą dołączyć też do jego części, również w formie zdalnej (kurs rysunku online), gdzie nasze nauczycielki prowadzą zajęcia w czasie rzeczywistym i udzielają porad czy wskazówek w trakcie ich trwania. Grupy są maksymalnie ośmioosobowe, a każdy uczestnik ma również podgląd na prace innych, dzięki czemu może korzystać również z ich doświadczenia przy ulepszaniu własnego dzieła. Dzięki temu, że dostępność czy też koszt materiałów nie stanowi problemu, każdy może do nich dołączyć niezależnie od miejsca, w którym się znajduje. Nauka rysunku online jest nie tylko możliwa, ale także sprawia ogromną satysfakcję uczestnikom i samym prowadzącym.


Nasze kursy są podzielone na kilka kategorii m.in.:


  • Warsztaty rysunkowe dla najmłodszych (dzieci w wieku 5-6 lat   
  • Lekcje rysunku dla klas 1-3    
  • Kurs rysunku i malarstwa dla młodzieży 10-13 lat 
  •  Rysowanie i malowanie obrazów dla młodzieży
  • pracownia dorośli, i bardzo dorośli


Jak wyglądają lekcje rysunku online?


W czasie pierwszy ośmiu zajęć zdalnych uczymy tworzenia brył przestrzennych, cieniowania czy też przejść tonalnych. Od rysowania prostych brył przestrzennych, przechodzimy do zasad kompozycji. Uwieńczeniem pracy jest rysunek martwej natury w ołówku, oraz kolejne z wykorzystaniem węgla, sepii oraz białej kredki.


Mamy nadzieję, że taki wstęp przybliży Wam, jak nasze zajęcia wyglądają. W kolejnych wpisach będziemy dzielić się wiedzą, która z pewnością się podczas nich przyda. A może macie własne pomysły i przemyślenia, co chcielibyście na takich lekcjach zobaczyć? Koniecznie dajcie nam znać!