Sposób na spędzanie letnich dni jest wiele. Jedni preferują opalanie się na plaży w ciepłych krajach, inni decydują się na zostanie w domu. Najwięcej wolnego czasu mają najmłodsi – dzieci i młodzież, którzy wraz z rozpoczęciem lata zaczynają wakacje. Dla tych świetną alternatywą dla oglądania telewizji czy grania na komputerze będzie kurs malarstwa online!

Kreatywne zajęcia wakacyjne – zacznij przygodę z pędzlem i ołówkiem!

Wielu z nas uważa, że do tworzenia obrazów czy szkiców konieczny jest talent. Mylne przekonanie o tym, że trzeba być wizjonerem, aby stworzyć dobry rysunek, sprawia, że mnóstwo osób porzuca naukę rysowania. Niesłusznie! Predyspozycje do tego naturalnie mogą sprawić, że szybciej nauczymy się posługiwać ołówkiem lub pędzlem, jednak należy pamiętać o tym, że każdy może podjąć się tego wyzwania. W rzeczywistości to chęć rozwoju zdolności artystycznych połączona z ćwiczeniami i determinacją ma kluczowe znaczenie w przypadku nauki rysunku. Warto tutaj zaznaczyć, że równie ważna jest, oprócz praktyki, nauka teorii. Bez niej możemy nauczyć się złych malarskich nawyków, które mogą nieco opóźnić nasz rozwój w tym zakresie – dlatego też nasz kurs plastyczny online łączy w sobie wiedzę teoretyczną oraz praktyczną.

Zajęcia plastyczne – wakacje idealnym momentem na ćwiczenie kreatywności dziecięcej

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego pociecha rozwijała się prawidłowo. Jednym z filarów zdrowego rozwoju jest trenowanie zdolności motorycznych i kreatywnych, w czym pomoże kurs rysunku przez internet. Ten rodzaj zajęć pozwoli dziecku poznać podstawy malarstwa i rysunku oraz umożliwi mu wypracowanie własnego stylu bez konieczności wychodzenia z domu. Brak doświadczenia nie jest przeszkodą – nasza szkoła oferuje kursy dla każdego, zarówno dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z pędzlem lub ołówkiem, ale także dla tych, którzy kontynuują swoją przygodę z malarstwem. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że oprócz zdolności kreatywnych plastyka rozwija także pewność siebie i umożliwia wyrażać swoje uczucia w formie sztuki. Jest również świetnym sposobem na wakacyjną nudę i zmianę sposobu patrzenia na świat. Zaczyna się wówczas bardziej zwracać uwagę na szczegóły, detale i drobnostki, które dla innych osób są wręcz niezauważalne. Uczestnictwo w półkolonii online pomoże najmłodszym polepszyć zdolności poznawcze.

Kurs rysunku i malarstwa – online czy stacjonarnie?

Istnieje wiele kontrowersji wokół zdalnej nauki malarstwa i rysunku, ma ona jednak liczne zalety. Ta forma przekazywania wiedzy stanowi odpowiedź na współczesne potrzeby miłośników sztuki. W dobie pandemii był to jedyny sposób komunikacji i przekazywania wiedzy, który szczególnie po jej zakończeniu został doceniony, a teraz stosowany jest na co dzień. Dlaczego akurat kurs online?

Przede wszystkim dlatego, że daje on możliwość nauki każdemu, kto ma dostęp do Internetu, kamerki i mikrofonu. Nie wszyscy mają możliwość dotarcia na zajęcia stacjonarne – nauka zdalna pozwala takim osobom na rozwinięcie swoich pasji niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Twoje dziecko nie musi więc rezygnować z rozwoju swoich pasji przez ograniczenia w dojeździe.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, która poza łatwo przyswajalnym sposobem przekazywania wiedzy prowadzi lekcje tak, aby były one kreatywne i pomysłowe. Dzieci i młodzież łatwo zniechęcić, jeżeli nie zobaczą efektów swojej pracy od razu, ważne jest więc właściwe podejście, które wzbudzi w nich zaangażowanie i chęć pogłębiania plastycznych umiejętności.

W przypadku zajęć stacjonarnych czynnikiem, który czasem powoduje rezygnację z rozwoju zdolności artystycznych, jest strach przed oceną, przede wszystkim innych kursantów. Uczęszczając na lekcje online, rysunek, który stworzysz, obejrzy osoba prowadząca zajęcia i powie, nad czym możesz jeszcze popracować, a co wyszło Ci świetnie. Rozwiązanie to jest też świetną opcją dla nieśmiałych oraz introwertyków, którzy zamiast przebywania wśród ludzi wolą domowe zacisze.

malowanie na letnich plenerach online

Nauka rysowania online – wszystko, co musisz wiedzieć o plenerowych zajęciach online

W swojej ofercie, oprócz plenerów stacjonarnych mamy także możliwość zapisania się na plener malarski, który odbywa się zdalnie. Skierowany i przystosowany jest do nauki dzieci i młodzieży bez doświadczenia, którym brak jest wiedzy jak stworzyć swój pierwszy obraz czy rysunek. Kurs online można rozpocząć w czerwcu albo sierpniu. W ciągu zaledwie kilku dni uczestnikom zostanie przybliżone wiele zagadnień związanych zarówno z rysunkiem, jak i malarstwem. Zależy nam na tym, aby kurs był jak najbardziej efektywny, dlatego też pierwszego dnia uczymy absolutnych podstaw, które znacznie ułatwią nam tworzenie własnych obrazów i rysunków.

Kursantom przybliżony zostanie temat perspektywy, czyli sposobu przedstawiania obiektów trójwymiarowych na płaskiej powierzchni tak, aby został uzyskany efekt głębi. Poznają zagadnienie waloru, czyli tego, jak uzyskać zróżnicowane natężenie tonu barwy lub stopnia jasności w malarstwie i rysunku. Teoria to jednak za mało – dzieci i młodzież przede wszystkim jak stosować te techniki w praktyce. Oprócz rysunku ołówkiem uczestnicy spróbują swoich sił w rysowaniu z użyciem kredek oraz malowaniu z użyciem akwareli.

Pamiętaj, aby zaopatrzyć się w niezbędne przybory – ołówki, gumka, kredki czy farby akwarelowe to tylko niektóre z rzeczy, które potrzebne będą do efektywnej nauki. Plenerowe zajęcia online to malarskie półkolonie, które pozwolą Twojemu dziecku na szybki rozwój artystycznych umiejętności. Będzie to stanowiło świetną podstawę do dalszego budowania zdolności malarsko-rysunkowych. Żeby jednak nauka rysunku była jak najbardziej efektywna warto pamiętać o kilku kwestiach.

Efektywność nauki rysunku – co zrobić, aby poprawić swoje zdolności plastyczne?

Podstawa to motywacja i chęci. Może wydawać się to oczywiste, jednak wiele osób dalej uważa, że potrzebny jest talent, aby móc podjąć się malarstwa i rysowania. W rzeczywistości wcale tak nie jest. Oczywiście talent jest czynnikiem, który może ułatwić proces nauki, nie jest to jednak czynnik warunkujący sukces – rysować każdy może. Umiejętności plastyczne wynikają nie z talentu, a z ciągłych ćwiczeń i poznawania technik. Wymaga to samozaparcia, jednak jeśli ćwiczenia będą regularne, szybko zobaczymy efekty.

Ważne jest również to, aby opanować podstawy – zaczynając od rzeczy trudnych łatwo się zniechęcić. Właśnie dlatego wiele z naszych kursów, w tym plenery malarskie, jest skierowanych do tych, którzy zaczynają swoją artystyczną przygodę. Skupiamy się w nich na klarownym przekazaniu wiedzy, która pozwoli na opanowanie podstawowych zagadnień i otworzy drogę do dalszego kształcenia się w tym zakresie.

Warto także pamiętać o tym, że początki mogą być trudne. Brak natychmiastowych efektów może spowodować szybkie porzucenie rysowania i malowania. Popełnianie błędów jest jednak nieodłącznym elementem nauki – niezależnie od tego, jakie umiejętności chcemy rozwinąć. Nie warto więc poddawać się już na początku – kluczowe jest wyciąganie z nich wniosków i doskonalenie technik, które są dla Ciebie najtrudniejsze do opanowania. Zależy nam na tym, aby nasze kursy motywowały do dalszego rozwoju umiejętności plastycznych, dlatego też nasza kadra nauczycielska złożona jest ze specjalistów, którzy na każdym etapie kursu zwrócą uwagę na to, co w dziele można poprawić, aby rezultat był dla najmłodszych jak najbardziej satysfakcjonujący.

Rysowanie ma przede wszystkim sprawiać radość i dawać satysfakcję, a nie być czymś, co spędza nam sen z powiek. Nowe zagadnienia poznawane w toku nauki wymagają osobnego rozwiązania i zaangażowania od początkujących pasjonatów rysunku i malarstwa. Dzięki temu, że wiele kursów przez nas oferowanych odbywa się w trybie zdalnym, łatwiej będzie Ci zmotywować się do samodzielnego ćwiczenia w domu. Kursy online są idealnym sposobem na rozpoczęcie plastycznej przygody. Oczywistym jest, że nauka rysunku i malowania to długotrwały proces i nie można opanować do perfekcji swoich artystycznych zdolności w ciągu kilku dni. Jest to natomiast świetna okazja do poznania technik malarsko-rysunkowych. Pozwolą Ci one na zrozumienie podstaw i pomogą ułatwić opanowanie zagadnień, które szczególnie na początku mogą być trudne dla młodego artysty.