Z niecierpliwością czekasz na każdy Fashion Week, marząc, aby któregoś dnia to Twoja kolekcja została zaprezentowana na legendarnym wybiegu? Tylko od Ciebie zależy, czy to marzenie się ziści. Każdy projektant światowej sławy był bowiem kiedyś na Twoim miejscu. Dowiedz się, czym jest rysunek żurnalowy, na czym polega i jak opanować niezbędne podstawy.

Moda – rysunek żurnalowy

Rysunek żurnalowy to szkic, który stanowi poglądową ilustrację projektu kreacji. Nie należy mylić go ze szczegółowym rysunkiem technicznym. Szukając odpowiedzi na pytanie, co to jest rysunek żurnalowy, na pewno natkniesz się na wiele artystycznych prac, w których nienaturalnie wysokie i szczupłe postaci prezentują mniej lub bardziej abstrakcyjne wizje modowych projektantów. Te specyficzne proporcje ciała, w których głowa zajmuje zaledwie 1/8 lub 1/9 całej postury są tym, co wyróżnia rysunek żurnalowy. Tak wydłużona sylwetka, choć nie wpisuje się w obecny trend body positive, to stanowi najlepszą formę przedstawienia projektu, którą na pewno doceni potencjalny klient.

rysunek modowy

Do czego jeszcze wykorzystywany jest taki rysunek? Moda inspirowana jest chwilą, nigdy nie wiesz, kiedy natchnie Cię wena do stworzenia rewolucyjnego projektu. Dlatego zawsze warto mieć przy sobie szkicownik, aby na szybko zwizualizować artystyczną wizję. Najlepszym sposobem na utrwalenie takiego pomysłu jest rysunek żurnalowy. Kurs online w Akademii Rysunku w zupełności wystarczy, aby posiąść niezbędne umiejętności.

Rysunek – moda na papierze

Chcesz rozwijać się w branży modowej, ale martwi Cię brak talentu do rysowania? Pamiętaj, że to nie talent jest potrzebny, aby stworzyć zachwycający rysunek żurnalowy. Kurs w Akademii Rysowania cieszy się ogromną popularnością, ponieważ to nie predyspozycje, lecz praktyka czyni mistrza. Podczas zajęć opanujesz zarówno postaci w ruchu, jak i zasadę kontrapostu, czyli pozę, którą uwielbia moda. Rysunek żurnalowy to jednak nie tylko wysmuklona sylwetka. Aby w dowolnym miejscu przelewać na papier swoją wizję, konieczna jest również umiejętność wizualizacji detali takich biżuteria, czy faktury materiałów.