Świat, w którym żyjemy, stawia przed nami coraz więcej wyzwań. W radzeniu sobie z problemami i nowymi sytuacjami pomaga nam… kreatywność. Aby w sposób twórczy i dysrupcyjny podchodzić do tych wyzwań, zarówno my jak i nasze dzieci powinniśmy kreatywną postawę w sobie rozwijać. Dlaczego więc warto być kreatywnym?

Każdy z nas wykorzystuje kreatywne rozwiązania na co dzień – w pracy, szkole, a nawet w relacjach. Bez względu na to czy jesteś projektantem, szefem agencji marketingowej czy może finansistą, wykorzystujesz swój kreatywny pierwiastek w każdym zawodzie. Ale nie tylko w pracy potrzebna jest kreatywność. Na problemy, gdzie potrzebne są oryginalne i użyteczne rozwiązania, natrafiamy na każdym kroku.

Co daje dziecku rozwijanie kreatywności?

Dziecko, u którego od najmłodszych lat rozwija się kreatywność, jest bardziej samodzielne oraz twórcze w rozwiązywaniu problemów. Uczy się również pewności siebie oraz otwartości na świat i ludzi. A te umiejętności są dzisiaj jednymi z najbardziej pożądanych.

maly-artysta

W jaki sposób najlepiej umożliwiać naszym dzieciom rozwój kreatywności?

Pozwalając im tworzyć! W Akademii Rysunku tworzymy warunki rozwoju kreatywności, dla dzieci i dorosłych, którzy chcą z nami pracować w naszej pracowni bądź w formie online.

W dobie pandemii zajęcia online cieszą się dużą popularnością, dlatego stale poszerzamy ich ofertę. Z początkiem listopada startuje kurs rysunku architektonicznego, malowania akwarelami, rysunku manga oraz… świąteczny kurs rysunku, podczas którego będziemy przelewać magię świąt na papier.  Z początkiem stycznia także ponownie rozpoczniemy roczny kurs rysunku i malarstwa online, który umożliwia poznanie wielu aspektów tworzenia, m.in. martwej natury, bryły, krajobrazu czy malowania postaci. Jest to najbardziej kompleksowy i wszechstronny kurs w naszej ofercie.

W jaki sposób dołączyć do Akademii i uwolnić swój/swojego dziecka kreatywny potencjał?

Z pełną ofertą można zapoznać się na Akademii Rysunku Zawsze chętnie odpowiemy również na pytania zadane drogą mailową bądź telefoniczną.