Z pasją bywa różnie. Czasem mały Stasiu jeszcze w pampersie kreśli sobie tylko zrozumiałe zawijasy po podłodze czy ścianie. W jego główce rodzi się wyobraźnia, z której potem- być może-zakwitnie talent. A czasem pasję trzeba zaszczepić. I tu bezcenne okazują się lekcje rysowania i malarstwa dla dzieci. Dlaczego?
 
Bo rysować i malować może każdy z nas. Lepiej czy gorzej-to naprawdę nie jest najważniejsze. Dziecko, które przychodzi na lekcje rysunku czy rękodzieła do Akademii Rysunku, nic nie traci, a odnosi jedynie korzyści.Jakie?
Po pierwsze rozwija się pod każdym względem. Uczy się kreatywności, tego, że można mieszać farbkę czarną z zieloną, że kolorystyczne eksperymenty nikogo tu nie zaskoczą, a wręcz zostaną docenione. Może malować całymi dłońmi i dostanie za to pochwałę. I będzie się przy tym świetnie bawić.
Po drugie– pracuje w grupie. Na naszej lekcji rysunku dzieci uczą się współpracy z rówieśnikami. Odpada samolubność i roszczeniowość.
Po trzecie– lekcje rysowania pozwalają rozładować stres. Dziecko uspokaja się, koncentruje na pracy, skupia uwagę na tym, co rysuje czy maluje. Kłopoty i kłopociki odchodzą w niebyt.
Po czwarte– lekcje rysowania to nie tylko zajęcia.To także doskonała okazja do nawiązania fajnych przyjaźni.  Wiele razy obserwowałam,jak kiełkuje, a potem kwitnie piękne koleżeństwo wśród naszych uczniów i uczennic. Wzajemna pomoc, okazywana, gdy była potrzebna wspólne potem wyjścia do kina czy na basen powodowały, że po prostu rosło mi serce. Zaczynało się skromnie- lekcja rysunku, w poniedziałek, na 16.15. A kończyło na ważnych dla tych dzieciaków relacjach  z Anią czy Basią. Dziś widzę, że Marysia chce przyjść do tej samej grupy, co Zosia, a Marek tam, gdzie Igor. To dodatkowe bonusy dla tych, którzy przyszli do nas na lekcje rysunku czy malarstwa.
I wreszcie po piąte– rysunki dzieci, to trwały dowód ich pracy, ale też rozwoju. Dzieci widzą, jak zmienia się ich sposób rysowania czy malowania. Z roku na rok prace są piękniejsze, lepsze technicznie. Mogą potem zawisnąć na ścianie w pokoju rodziców, którzy patrząc na nie już wiedzą, jak dobrą podjęli decyzję, zapisując swoje dziecko na kurs rysunku do naszej Akademii:)