Zajęcia stacjonarne

Kurs Rysunku i malarstwa dla młodzieży!

11-16 lat
Podstawy rysunku
Martwa natura
Krajobraz

Twoje dziecko lubicie rysować?

Zatem Akademia Rysunku to miejsca dla Was!

Uczymy przede wszystkim praktyki

Stawiamy na widoczne efekty

Rysujemy to, co lubią dzieci

Rozwijamy warsztat i wyobraźnię

Ćwiczymy koncentrację

Szczegółowe informacje o kursie "Rysunku i Malarstwa"

Kurs ten jest przeznaczony młodzieży, która w domu wykazują się niezwykłą kreatywnością i zawsze potrafią sobie znaleźć kawałek kartki z zeszytu, aby zanotować swoje rysunkowe spostrzeżenia.


O kursie

Ile trwają zajęcia:

90 min

Jak często?

raz w tygodniu

Wielkość grupy:

do 6 osób

Koszt:

Pojedyncze zajęcia:

100 zł

Czesne miesięczne:

375 zł

Dodatkowe koszty:

wpisowe 280 zł (teczka, szkicownik, 2x podobrazie) płatne raz w roku


Dla kogo jest kurs Rysunku i Malarstwa ?

Jeśli prace Twojego dziecka wyróżniają się spośród rówieśników starannością, brakiem schematów, chęcią twórczego działania to nasza Akademia Rysunku jest właściwym miejscem na rozwój talentu Twojego dziecka.

Po ukończeniu tej klasy, nastolatek będzie poruszać się w zagadnieniach światłocienia, rysowania przestrzennego brył geometrycznych na odpowiednim dla swojego wieku poziomie. Zaznajomimy młodzież z takimi pojęciami jak pejzaż, kompozycja, złoty podział, harmonia. Pokażemy oraz użyjemy w praktyce takich narzędzi jak ołówek, tusz, suchy pastel, tłusty pastel, farby akrylowe oraz farby akwarelowe. Zaczniemy rysować nasze pierwsze portrety, poznamy proporcje ciała człowieka. W czasie roku szkolnego namalujemy dwa obrazy akrylowe na podobraziach.


Kurs trwa od września do czerwca. Jest zbudowany w ten sposób, aby uczestnik zajęć mógł zapoznać się z nowymi technikami rysunkowymi, używać różnych narzędzi malarskich oraz realizować różne tematy jak krajobraz, portret, martwa natura, perspektywa.

Kto zapewnia materiały?

W czasie kursu stacjonarnego, wszystkie narzędzia i materiały zapewnia szkoła czyli Akademia Rysunku. Pobieramy jednorazową opłatę zwaną wpisową, dzięki której zapewniamy każdemu uczniowi teczkę do przechowywania prac, szkicownik oraz dwa podobrazia.


Pracownie wyposażone są w farby, kredki, akwarele, akryle, pędzle, papiery do rysowania, bloki białe i czarne, żelopisy i kolorowe tusze. Mamy także fartuchy ochronne dla uczniów.


Zapisy do szkoły trwają cały rok szkolny. W razie zamknięcia szkół, nasz kurs zostanie prowadzony w formule online.

Zasady zajęć

Zajęcia z rysunku i malarstwa rozpoczynamy zawsze punktualnie i również o wyznaczonej godzinie kończymy prowadzenie lekcji rysunku i malarstwa.


Posprzątanie miejsca pracy po zajęciach należy do obowiązku ucznia. Zadbanie o naostrzenie ołówków, kredek, umycie gumki do mazania czy pędzli wlicza się do czynności, które uczeń dokonuje na 5 minut przed końcem zajęć.

Czego uczymy się na zajęciach

Kurs trwa od września do czerwca. Jest zbudowany w ten sposób, aby uczestnik zajęć mógł zapoznać się z nowymi technikami rysunkowymi, używać różnych narzędzi malarskich oraz realizować różne tematy jak krajobraz, portret, martwa natura, perspektywa.

Wrzesień i październik: podstawy rysunku – martwa natura

  • Kompozycja, co to jest ? Jakie są jej rodzaje, ćwiczenia praktyczne jak patrzeć na obiekty, jak kadrować.
  • Rysunek linearny, podstawa każdego dzieła malarskiego, martwej natury z uwzględnieniem perspektywy kulisowej.
  • Nauka rysunku podstawowych brył geometrycznych, uwaga jedna z najważniejszych lekcji! Sugerowanie przestrzeni na dwuwymiarowej płaszczyźnie.
  • Omawianie światłocienia na podstawie rysunku prostej martwej natury, co to jest, jak go używać, jakie są sposoby pracy ołówkiem .
  • Walor – co to jest ? Jak się nim posługiwać. Studium jesiennych jabłek jako podsumowanie tego okresu pracy.


Listopad: pejzaż jesienny

Pejzaż jesienny – sepia: ćwiczenia wprowadzające z techniki używania sepii, sangwiny czy białego pastelu. Przygotowanie papieru pod rysunek. Barwienie grubszego papieru kawą a następnie wprowadzenie techniki lawowania brązowym tuszem lub akwarelą. Nanoszenie na tą teksturę kredki, pasteli lub czarnego tuszu, zgodnie z wybranym wcześniej tematem.


Akwarela - wstęp do akwareli, mieszanie kolorów

  • zapoznanie się z podstawowymi narzędziami i materiałami ( akwarela w kostce, w tubce, w pisakach)
  • pomysły na użycie innych materiałów do pracy z akwarelą jak patyk, gąbeczka, chusteczka, folia, wymywanie, szablon, spryskiwanie
  • mieszanie kolorów na palecie, tworzymy swój wzornik barw uwzględniając temperaturę bar i walor ( zimna i ciepła szarość, odcienie brązów i zieleni
  • malujemy koło barw, oraz przejrzyste i nakładające się warstwy.
  • za pomocą powtarzającego się elementu, np. liścia, owoce, zapoznajemy się z technikami mokre na mokre, suche na mokre, lawowanie, solenie, maskowanie, pastel olejna…


Grudzień: krajobraz i perspektywa

KRAJOBRAZ – WPROWADZENIE PERSPEKTYWY,


Zaczniemy po ćwiczeniach wstępnych realizować malarstwo realistycznego obrazu akrylowego, którego głównym tematem będzie pejzaż. Wielowarstwowe podejście do tematu nieba, wody, lasu, to będą ćwiczenia przygotowujące do namalowania samodzielnie wybranego krajobrazu.


Styczeń: malowanie postaci

WPROWADZENIE DO RYSOWANIA POSTACI, KREDKI, KREDKI AKWARELOWE

Uczymy się jak namalować usta, nos, jak malować portret. Będziemy malować szkice postaci w ruchu. szkice elementów ciała. Na zajęciach Twoje dziecko pozna proporcje ciała i głowy.


Luty,marzec: pastele suche i oleje

PTAK. MALUJEMY PIÓRA, SKRZYDŁA, PTAKI DZIENNE – EGZOTYCZNE ORAZ PTAKI NOCNE- SOWY


Różne techniki używania pasteli olejnej, stworzenie koła bar

  • nakładanie koloru na papier : blendowanie, użycie oleju, mieszanie kolorów, wydrapywanie i stemplowanie. Wszystko w ramach stworzenia wielowymiarowych warstw i struktur pod nasz obraz .



Kwiecień: postacie

Ten czas poświęcimy na powrót do rysunku. Do pracowni przyprowadzimy modela i pochylimy się nad rysowaniem człowieka z natury, jego postawy, jego twarzy, skrótów perspektywicznych a także jego ubioru.


Maj, czerwiec: perspektywa i architektura

Rysunek perspektywy zbieżnej i ukośnej, wnętrza i nie tylko. Wydobywanie brył światłocieniem, podstawowe bryły pojedynczo i w wybranyc układach dynamicznych, światłocień monochromatyczny i światłocień w kolorze.

projektujemy przedmioty użytkowe

malujemy pejzaż w wybranej technice, akwareli czy akrylu a może tempery.

Widok za oknem – inspirujemy się malarstwem japońskim, praca wielowarstwowa wykonana na kalce technicznej


Prace naszych uczniów

Jesteśmy w sieci zawsze na 15 minut przed zajęciami. Jest to czas do wykorzystania dla uczestników, do korekty prac wykonanych na poprzednich zajęciach.

Wszystkie zajęcia są nagrywane dla bezpieczeństwa uczestników kursu. Jeśli nie będziecie mogli uczestniczyć w zajęciach możecie otrzymać limitowany dostęp do nagrania z zajęć, na których was nie było. Jest to równoznaczne z odrobieniem zajęć.

Zapisz swoje dziecko na zajęcia

Potrzebujesz więcej informacji?

Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.