Online Plener Urban Sketching Popołudniem – dla młodzieży

Strona główna/Online Plener Urban Sketching Popołudniem – dla młodzieży

Online Plener Urban Sketching Popołudniem – dla młodzieży

 

Kiedy?              17 sierpnia do 21 sierpnia

O której?         17:00  do 19:00

Koszt:               600 zł

Miejsce:           Poznań ul. Strzeszyńska 224, tel. 604 164 200

 

Wstęp do rysunku perspektywicznego

Uczestnicy dowiedzą się po co jest perspektywa liniowa, powietrzna, kulisowa i jak je stosować. Wykonają ćwiczenia pomagające w rysunku perspektywicznym poprzez szkicowanie brył i zastosują światłocień.

perspektywa-powietrzna-warsztaty-online-w poznaniu perspektywa-powietrzna-warsztaty-online-w poznaniu perspektywa-powietrzna-na-plenerze-urban-sketching

Perspektywa

Uczestnicy przećwiczą inne układy perspektywy, potrzebne do prawidłowego rysunku obiektów w przestrzeni. Naszkicują proste bryły w nowych ujęciach perspektywicznych.

Pierwsze ćwiczenie na rysowanie przestrzeni.

rysunek-architektury-miasta-plener-malarski-poznan szkic-rysunkowy-miasto-plener-dla-mlodziezy-2020 szkic-roboczy-plener-malarski-w-poznaniu dla modziezy-nauka-rysowania-poznan

Szkice brył w grupie w różnych ujęciach kompozycyjnych z zastosowaniem zdobytej już wiedzy o perspektywie. Uczestnik przenosi na kartkę papieru realistycznie układ brył wraz z cieniami.

Szczegół/detal urbanistyczny

to element, który na rysunku zwraca szczególną uwagę. Wymaga specjalnego podejścia i bardzo dokładnego, wręcz analitycznego rysunku. Uczy również dyscypliny pracy i pomijania elementów, które nie są rysunkowo interesujące.

pełny rysunek z wykorzystaniem wiedzy z poprzednich zajęć.

Uczestnicy wykonują pełny szkic na formacie A3, przedstawiający wnętrze miasta, wybrany kadr miejski z wykorzystaniem wiedzy zdobytej na zajęciach. Rysunek można lekko podbarwić akwarelą.

Materiały: kartki A4, A3, sztywne podkładki pod kartki, klipsy biurowe do przypięcia kartek, ołówki/cienkopisy wodoodporne/akwarele

 

Biografia Oryszyn

ORYSZYN

Rodowita Warszawianka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – Wydział Grafiki i Malarstwa oraz Architektury Krajobrazu w SGGW w Warszawie. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych zarówno w kraju jak i za granicą. Jej obrazy pokazywano w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Ostrowie Wielkopolskim, Gdańsku a także Londynie, Budapeszcie, Wilnie, Annay, Kownie i wielu innych miejscach. Współzałożycielka grupy malarskiej „KIERUNEK”. Razem z Aleksandrą Alexit Tropisz założyła nieformalną inicjatywę „Przestrzeń dla Sztuki”. Organizuje i inicjuje wydarzenia i projekty artystyczne np.: „Łódzki Maraton Malarski”, „Wizje Czasu”, „Piotrkowska Fine Art.”, „Świat Kobiet”. Kuratorka wystaw, uczestniczka plenerów, inicjatorka działań artystycznych. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

 

„Malarstwo jest dla mnie wizualną formą wypowiedzi, efektem odczuwania, osobistego przeżywania emocji wynikających z obserwacji otaczającego nas świata. W swoich pracach szukam równowagi między ekspresją a formą. Inspiruje mnie krajobraz, ale malowany syntetycznie dzięki czemu przechodzę w odmieniony wizerunek świata. Inna ścieżka to świat doznań wewnętrznych i obrazowanie stanów niematerialnych na płótnie, co jest zaproszeniem do ich identyfikacji. Moje obrazy emanują energią, zachowując ważną dla mnie szczerość i autentyczność. Emocje oraz uczucia, które się pojawiają decydują o wyborze kolorów i narzędzi użytych do tworzenia obrazu. Malując zawsze chcę pokazać coś ważnego, w odpowiedni dla mnie sposób.

Agata-Oryszyn-warszawa-prowadzi-plener-malarski-w-poznaniu-2020Agata-Oryszyn-warszawa-prowadzi-plener-malarski-w-poznaniu-2020Agata-Oryszyn-warszawa-prowadzi-plener-malarski-w-poznaniu-2020

 

Zostaw komentarz

Informacja o zajęciach

 W które dni

Nauczyciel

Go to Top
-->