rysunek-perspektywa-zbiezna-na-zajeciach-w-akademia-rysunkuRysunek Architektoniczny – rysunek prowadzony z uczestnikami na żywo w formie online

 

Ile trwają zajęcia?                               60 min

Ile razy w tygodniu?                           1

Ile razy w miesiącu?                          4

Ilu jest uczestników?                         od 4 do 8 osób

ILE KOSZTUJE KURS PODSTAWOWY?                     250 zł za miesiąc

                                                                                                    700 zł za trzy miesiące

                                                                                                         80 zł  pojedyncze zajęcia 

 

 

Informacje 

Dla kogo ?                              Dla dzieci 11-16  lat

Kiedy ?                                   czwartek

O której ?                               17,15

Jak długo ?                            60 minut

 

Dla kogo ?                           Dla młodzieży i osób dorosłych

Kiedy ?                                czwartek

O której ?                            18,30

Jak długo ?                         60 minut

Kto zapewnia materiały?  

w opisie modułu macie państwo wyszczególnione narzędzia jakie będą potrzebne do realizacji programu online, które należy zakupić. 

Co jest potrzebne?

Stabilne połączenie internetowe, laptop lub tel komórkowy z włączoną opcją dźwięku i kamery, narzędzie rysunkowe i malarskie.

 

Zajęcia prowadzone są na platformie zoom. Nasz specjalista zadzwoni do państwa przed pierwszymi zajęciami aby sprawdzić jakość połączenia internetowego oraz nauczyć obsługi tego systemu.

 zajęcia online z rysunku rozpoczynamy zawsze punktualnie i również o wyznaczonej godzinie kończymy

 jeśli nie będziecie państwo mogli uczestniczyć w danym w zajęciach z powodu choroby lub innych okoliczności otrzymacie od nas nagranie zajęć na których was nie było

wszystkie zajęcia są nagrywane dla bezpieczeństwa uczestników kursu

na zajęciach  nowy moduł rozpoczynamy zawsze od ćwiczeń wprowadzających daną technikę i omawiamy temat główny, który będzie realizowany w danym miesiącu. Pracujemy zgodnie z programem przedstawionym w modułach, na każdy miesiąc.

Korekta prac – co to jest?

Nauczyciel ocenia raz w tygodniu,przed lub po zajęciach ,15min, ukończone prace z poprzedniego tygodnia.  prace uczestników . 

Do  czego przyda się nam nauka rysunku architektonicznego?

Co oznacza  Urban sketching?

Urban Sketching to miejskie rysowanie. Połączenie rysunku architektonicznego z artystycznym. Notatka z życia miasta, szkic z miejskiej przestrzeni, uchwycenie klimatu uliczek. Rysunki wykonuje się szybko, szkicowo, najlepiej z natury.  Szkice zawierają również ludzi, przyrodę a nawet przedmioty czyli wszystkie elementy, które spotkać można w mieście. Najlepsza technika wykonania to cienkopisy i akwarele ale mogą to być również ołówki, kredki i długopisy.
 

Wstęp do rysunku perspektywicznego

Uczestnicy dowiedzą się po co jest perspektywa liniowa, powietrzna, kulisowa  i jak je stosować. Wykonają ćwiczenia pomagające w rysunku perspektywicznym poprzez szkicowanie brył i zastosują światłocień. Zapoznamy się również z zagadnieniem perspektywy żaby i z lotu ptaka, aby wzbogacić nasze umiejętności.

Perspektywa liniowa – ćwiczenia  – 3 moduły 

Uczestnicy przećwiczą układy perspektywy, potrzebne do prawidłowego rysunku obiektów w przestrzeni. Naszkicują proste bryły w nowych ujęciach perspektywicznych, nauczą się budowania przestrzeni przy użyciu światłocienia oraz świadomego konstruowania widoku ulicy.

 

kto prowadzi?

ORYSZYN

Rodowita Warszawianka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – Wydział Grafiki i Malarstwa oraz Architektury Krajobrazu w SGGW w Warszawie. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych zarówno w kraju jak i za granicą. Jej obrazy pokazywano w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Ostrowie Wielkopolskim, Gdańsku a także Londynie, Budapeszcie, Wilnie, Annay, Kownie i wielu innych miejscach. Współzałożycielka grupy malarskiej „KIERUNEK”. Razem z Aleksandrą Alexit Tropisz założyła nieformalną inicjatywę „Przestrzeń dla Sztuki”. Organizuje i inicjuje wydarzenia i projekty artystyczne np.: „Łódzki Maraton Malarski”, „Wizje Czasu”, „Piotrkowska Fine Art.”, „Świat Kobiet”. Kuratorka wystaw, uczestniczka plenerów, inicjatorka działań artystycznych. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

 

„Malarstwo jest dla mnie wizualną formą wypowiedzi, efektem odczuwania, osobistego przeżywania emocji wynikających z obserwacji otaczającego nas świata. W swoich pracach szukam równowagi między ekspresją a formą. Inspiruje mnie krajobraz, ale malowany syntetycznie dzięki czemu przechodzę w odmieniony wizerunek świata. Inna ścieżka to świat doznań wewnętrznych i obrazowanie stanów niematerialnych na płótnie, co jest zaproszeniem do ich identyfikacji. Moje obrazy emanują energią, zachowując ważną dla mnie szczerość i autentyczność. Emocje oraz uczucia, które się pojawiają decydują o wyborze kolorów i narzędzi użytych do tworzenia obrazu. Malując zawsze chcę pokazać coś ważnego, w odpowiedni dla mnie sposób.

 

E-MAIL: ORYSZYN@WP.PL

Główne zagadnienia kursu podstawowego

  • Wstęp do rysunku perspektywicznego Uczestnicy dowiedzą się po co jest perspektywa liniowa i jak ją stosować. Wykonają ćwiczenia pomagające w rysunku perspektywicznym poprzez szkicowanie brył i zastosują światłocień
  • Perspektywa cz. 2. Uczestnicy przećwiczą inne układy perspektywy, potrzebne do prawidłowego rysunku obiektów w przestrzeni. Naszkicują proste bryły w nowych ujęciach perspektywicznych.
  • Pierwsze ćwiczenie na rysowanie przestrzeni. Szkice brył w grupie w różnych ujęciach kompozycyjnych z zastosowaniem zdobytej już wiedzy o perspektywie. Uczestnik przenosi na kartkę papieru realistycznie układ brył wraz z cieniami.
  • Szczegół/detal urbanistyczny to element, który na rysunku zwraca szczególną uwagę. Wymaga specjalnego podejścia i bardzo dokładnego, wręcz analitycznego rysunku. Uczy również dyscypliny pracy i pomijania elementów, które nie są rysunkowo interesujące.
  • Urban Sketching: pełny rysunek z wykorzystaniem wiedzy z poprzednich zajęć. Uczestnicy wykonują pełny szkic na formacie A3, przedstawiający wnętrze miasta, wybrany kadr miejski z wykorzystaniem wiedzy zdobytej na zajęciach. Rysunek można lekko podbarwić akwarelą.

Potrzebne materiały

kartki A4, A3 typu blok techniczny, brystol,  sztywne podkładki pod kartki, klipsy biurowe do przypięcia kartek, ołówki/różne rodzaje twardości B, B2,, cienkopisy czarne wodoodporne , gumka, gumka chlebowa ,akwarele w kostkach, cztery barwy podstawowe, czarny tusz, dwie grubości pędzli artystycznych.