Kurs podstawowy: suchy pastelsucha-pastela-zajecia-z-rysunku-akademia-rysunku-w-poznan

Ile trwają zajęcia?                               60 min

Ile razy w tygodniu?                           1 ( w każdy poniedziałek o 18:30)

Ile razy w miesiącu?                          4

Ilu jest uczestników?                         od 4 do 8 osób

Co jest potrzebne?

Stabilne połączenie internetowe, laptop lub tel komórkowy z włączoną opcją dźwięku i kamery, narzędzia rysunkowe – suchy pastel.

Na jakiej platformie się spotykamy?

Zajęcia prowadzone są na platformie zoom. Nasz specjalista skontaktuje się z państwem przed pierwszymi zajęciami. 

Na zajęciach  nowy moduł rozpoczynamy zawsze od ćwiczeń wprowadzających daną technikę i omawiamy temat główny, który będzie realizowany w danym miesiącu. Pracujemy zgodnie z programem przedstawionym w modułach, na każdy miesiąc.


Dla kogo jest ten kurs?

Jeśli jesteś nastolatkiem, który chce poznać nową technikę malarską, ma już podstawy rysunku i malarstwa jak to się mówi w małym palcu – to ten kurs jest dla Ciebie. Na poziomie podstawowym, nauczymy Cię poprawnego posługiwania się pastelami, odzwierciedlania różnych powierzchni i struktur.  Zapoznamy z zasadami malowania hiperrealistycznych owoców i zwierząt . poprowadzimy Cię również przez malowanie i komponowanie krajobrazów. Pastela to wspaniała technika malarska, niezwykle spektakularna  i efektowna. Jeśli polubisz dotyk pasteli na papierze, to będzie to już miłość do końca życia.

Jeśli jesteś osobą dorosłą, która całe życie marzyła o malowania obrazów, ale do tej pory nie było na to przestrzeni a miłość do malarstwa i rysunku pozostała, to jesteśmy bardzo dobrym miejscem aby z nami zacząć poznawać wszystkie tajniki malarstwa i rozpocząć budowanie swojego malarskiego imperium. W tym kursie, zapoznamy Cię z tajnikami tworzenia obrazów suchym pastelem. potrzebujemy na tym kursie abyś już miał nieco obycia z podstawami rysunku. 

“Malowanie pastelami-kurs podstawowy” to propozycja dla osób z małym lub zerowym doświadczeniem w technice pasteli. Celem jest poznanie i praktyczne nauczenie podstaw warsztatowych na poziomie umożliwiającym dalsze, samodzielne i świadome posługiwanie się tą techniką tak kochaną przez Wyspiańskiego, Wyczółkowskiego i innych wybitnych malarzy okresu Młodej Polski.

 

Co potrzebujesz do tego kursu?

ołówek, gumka, gumka chlebowa, suche pastele artystyczne, papier, blok do suchych pasteli – ważne aby był dobrej jakości,wiszer – narzędzie służące do osłabiania, zmiękczania i rozmazywania kreski w rysunku węglem lub suchą pastelą, pozwalając na uzyskanie efektu zamglenia lub rozmycia

Jak prowadzimy nasze kursy?

Nasze kursy są prowadzone na platformie Zoom, nasz specjalista skontaktuje się z Państwem przed pierwszymi zajęciami, aby pomóc zalogować się pierwszy raz do systemu.

Wymagania sprzętowe?

Wymagania sprzętowe,  połączenie z internetem, laptop, lub telefon komórkowy, z pozwoleniem na używanie kamery. W trakcie zajęć prosimy uczestników o włączenie kamery, ponieważ bez niej, nie jesteśmy wstanie zobaczyć prac ani przeprowadzić korekty.  Zajęcia są nagrywane, dla bezpieczeństwa uczestników i w razie nieobecności udostępniane , aby uczestnik miał możliwość skorzystania z nich nawet wtedy kiedy nie mógł być obecny.

 

 

ILE KOSZTUJE KURS PODSTAWOWY?          250 zł za miesiąc

                                                                          700 zł za trzy miesiące

Koszt kursu  jest podzielony na miesięczne moduły. Można kupić poszczególne , wybrane moduły, lub zakupić cały kurs podstawowy i kontynuować go jako kurs zaawansowany a później mistrzowski.