Zawód architekta to marzenie wielu młodych ludzi. Jest to bowiem praca, która cieszy się ogromnym uznaniem i polega na tworzeniu zachwycających, ale i użytecznych konstrukcji, które na setki lat wpisują się w krajobraz miasta. Nic więc dziwnego, że studia architektoniczne są tak obleganym kierunkiem. Jednak aby dołączyć do elitarnego grona przyszłych architektów, należy sprawnie posługiwać się rysunkiem architektonicznym.

Nauka rysunku architektonicznego krok po kroku

Kandydaci na studia oprócz wysokich wyników z matury, muszą również zdać egzamin praktyczny, podczas którego sprawdzane są podstawy rysunku architektonicznego. Oczywiście im lepiej radzisz sobie z kreowaniem form i przenoszeniem wizji przestrzennych na papier, tym lepiej. Nauka rysunku architektonicznego to dla wielu kandydatów wręcz konieczność. Umiejętne tworzenie nawet prostych form bywa wyzwaniem, dlatego rysunek architektoniczny warto poznać pod okiem kompetentnych nauczycieli. Rysowanie z wyobraźni, a może na podstawie przedstawionych elementów kompozycji? Kurs rysunku architektonicznego online to najlepszy wybór, jakiego możesz dokonać, chcąc opanować obie te sztuki. Nauka rysunku architektonicznego krok po kroku to źródło wiedzy oraz wielu wskazówek, dzięki którym Twoje prace nabiorą realizmu i zachwycą komisję rekrutacyjną.

1.	Rysunek architektoniczny

Kursy rysunku architektonicznego

Warto wiedzieć, że na egzaminie kwalifikacyjnym na studia możesz zostać poproszony o wymiarowanie rysunków technicznych lub szkic budynku charakterystycznego dla jednej z epok historycznych. Jakościowe projektowanie architektoniczne wymaga bowiem znajomości sztuki przeszłości. Wartościowych, innowacyjnych form nie można przecież stworzyć bez szacunku do dokonań przodków. Ważne, aby wybrane przez Ciebie kursy rysunku architektonicznego uczyły nie tylko samego posługiwania się ołówkiem, ale oferowały również rozległe wsparcie merytoryczne. Kurs rysunku architektonicznego, który oferujemy w Akademii Rysunku to wszystko, czego potrzebujesz, aby skutecznie przygotować się do egzaminu na wymarzone studia. Staramy się, aby z wiedzy naszej uzdolnionej kadry mogli czerpać wszyscy, bez względu na miejsce zamieszkania, dlatego nasz kurs rysunku architektonicznego odbywa się w formie online.