Barbara Frankiewicz

Pochodzi z Bogatyni w województwie dolnośląskim. Edukację artystyczną ukończyła w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie dyplomem w 1986 w Katedrze Projektowania Barwy i Światła u prof. Antoniego Haski na Wydziale Form Przemysłowych. W  latach 1987-1990 specjalizowała się w zakresie Sztuki Sakralnej w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie gdzie pracowała jako asystentka.

W roku 2013 obroniła doktorat na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Jej zainteresowania i inspiracje malarskie związane są z najnowszymi odkryciami fizyki kwantowej. Fascynacja odkryciami w tym zakresie stanowiła kanwę tematu związanego z pracą doktorską. Artystka została nagrodzona Medalem Salonu 100-lecia ZPAP z ramienia Pałacu Sztuki w Krakowie w 2012. Jej prace znajdują się w kolekcjach firmy Phillips – Holandia, Telekomunikacji Polskiej – Katowice, Bayer Leverkusen – Niemcy Muzeum Ślaskie  i  Archidiecezjalne w Katowicach , Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Zorganizowała ok 40 wystaw indywidualnych i 80 zbiorowych w tym wystawy w osi Paryż –  Rzym – Londyn – Nowy York. 

Mieszka i tworzy w swojej ulubionej pracowni w Krakowie pod Wawelem. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem, pracą pedagogiczną i podróżami po świecie. W malarstwie wypowiada się głównie poprzez kolor realizując swoje kosmiczne wizje inspirowane najnowszymi odkryciami fizyki kwantowej.

Agata Oryszyn

Rodowita Warszawianka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – Wydział Grafiki i Malarstwa oraz Architektury Krajobrazu w SGGW w Warszawie. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych zarówno w kraju jak i za granicą. Jej obrazy pokazywano w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Ostrowie Wielkopolskim, Gdańsku a także Londynie, Budapeszcie, Wilnie, Annay, Kownie i wielu innych miejscach. Współzałożycielka grupy malarskiej „KIERUNEK”. Razem z Aleksandrą Alexit Tropisz założyła nieformalną inicjatywę „Przestrzeń dla Sztuki”. Organizuje i inicjuje wydarzenia i projekty artystyczne np.: „Łódzki Maraton Malarski”, „Wizje Czasu”, „Piotrkowska Fine Art.”, „Świat Kobiet”. Kuratorka wystaw, uczestniczka plenerów, inicjatorka działań artystycznych. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

„Malarstwo jest dla mnie wizualną formą wypowiedzi, efektem odczuwania, osobistego przeżywania emocji wynikających z obserwacji otaczającego nas świata. W swoich pracach szukam równowagi między ekspresją a formą. Inspiruje mnie krajobraz, ale malowany syntetycznie dzięki czemu przechodzę w odmieniony wizerunek świata. Inna ścieżka to świat doznań wewnętrznych i obrazowanie stanów niematerialnych na płótnie, co jest zaproszeniem do ich identyfikacji.

Moje obrazy emanują energią, zachowując ważną dla mnie szczerość i autentyczność. Emocje oraz uczucia, które się pojawiają decydują o wyborze kolorów i narzędzi użytych do tworzenia obrazu. Malując zawsze chcę pokazać coś ważnego, w odpowiedni dla mnie sposób.

Klaudia Zawada

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu (studia magisterskie) oraz Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu (studia doktorskie). Laureatka licznych stypendiów, w tym na Universitat de Valencia w Hiszpanii. Na co dzień zajmuje się malarstwem i sztuką żywicy.

www.klaudiazawada.com

https://www.instagram.com/lab_of_art/

Kinga Kucharzyk

Urodzona w 1991 roku w Lublinie. Ukończyła Liceuam Plastyczne im C. K. Norwida w Lublinie na kierunku Snycerstwo. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziale Malarstwa. Nominowana do 37. Edycji Konkursu im. Marii Dokowicz.

Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych. Absolwentka studiów podyplomowych z Aranżacji Wnętrz  na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu.  Nauczycielka rysunku i malarstwa, związana z Akademią Rysunku w Poznaniu i z Pracownią Nowa w Tarnowie Podgórnym.