Kurs podstawowy dla dzieci i młodzieży rozpoczynających zajęcia w Akademii Rysunku

 

O kursie podstawowym

Kurs ten jest przeznaczony dla tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę pędzlem i ołówkiem lub rysowały i malowały lata temu. Na tym kursie obejmującym 10 modułów, każdy realizowany przez miesiąc, proponujemy ćwiczenia z podstawowych dziedzin rysunku i malarstwa z użyciem wszelkich dostępnych narzędzi, czyli ołówka, tuszy, pisaków alkoholowych, farb akwarelowych i akrylowych czy też farby do grafiki warsztatowej.  Program został rozpisany w taki sposób, aby w każdym kolejnym miesiącu zmieniał się temat główny oraz dochodziła nowa technika wykonania pracy. W zależności od trudności tematu pierwsze zajęcia w danym miesiącu to ćwiczenia podstawowe z danej techniki, a kolejne trzy zajęcia to wykonanie pracy. Opracowany system świetnie się sprawdza już od 15 lat naszej działalności.

Każdy z naszych kursantów otrzymuje teczkę na prace oraz szkicownik ,aby poczuć się jak prowadzimy artysta . Pracujemy również przy sztalugach dostosowanych do wzrostu naszych dzieci. Malujemy obrazy akrylowe dwa razy w ciągu roku szkolnego, bezpiecznymi dla nich farbami. Pracownie wyposażone są w fartuchy ochronne.

Jak pracujemy na zajęciach?

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 90  minut, a grupy są maksymalnie 8-osobowe. Rozpoczynamy od ubierania się w fartuchy, realizujemy wyznaczony temat, a później sprzątamy swoje stanowisko pracy. Uczymy zasad BHP i dbamy o zdrowie uczestników.

Wszystkie wykorzystywane materiały zawarte są w cenie kursu, a każda wykonana praca jest własnością uczestnika zajęć. Staramy się dobrać grupy nie tylko pod względem wieku, ale także pod względem zaawansowania umiejętności.

Terminy:

Kurs rozpoczyna się 5 września. Aby zarezerwować termin prosimy o kontakt telefoniczny: 604 164 200 lub złożenie zapytania poprzez formularz  –  https://akademiarysunku.pl/informacje/kontakt/

Istnieje możliwość dołączenie do grupy w każdym miesiącu nauki. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do soboty, w dni powszednie w godzinach 16 do 19,30, w soboty od 11 do 14. Dysponujemy 3 pracowniami plastycznymi, pracownią dla najmniejszych dzieci oraz pracownią rękodzieła artystycznego.

Nasz kurs zakończony jest wernisażem prac dla bliskich i znajomych uczestników. Dzieci mogą się na nim pochwalić swoimi dokonaniami i umocnić zamiłowanie do sztuki.

Galeria prac:

 

Zachęcamy również do śledzenia naszych profili na FB oraz instagramie, gdzie informujemy o wszystkich bieżących wydarzeniach i dzielimy się tym, co u nas słychać:

Blog:

Więcej o rysunku, malarstwie, architekturze i sztuce dostępne jest na naszym blogu: 

Cennik 

Co dostajesz w pakiecie? 

Lokalizacja i kontakt 

 

Ramowy program zajęć plastycznych na rok 2020/2021 

Pełny program jest dostępny w sekretariacie po podpisaniu umowy, na korzystanie z zajęć w Akademii Rysunku Agnieszki Opala

Wrzesień/październik  podstawy rysunku

  • Kompozycja, co to jest ? Jakie są jej rodzaje, ćwiczenia praktyczne jak patrzeć na obiekty, jak kadrować. 
  • Rysunek linearny, podstawa każdego dzieła malarskiego, martwej natury z uwzględnieniem perspektywy kulisowej.
  • Nauka rysunku podstawowych brył geometrycznych, uwaga jedna z najważniejszych lekcji!  Sugerowanie przestrzeni na dwuwymiarowej płaszczyźnie.
  • Omawianie światłocienia na podstawie rysunku prostej martwej natury, co to jest, jak go używać, jakie są sposoby pracy ołówkiem .
  • Walor –  co to jest ? Jak się nim posługiwać.  Studium jesiennych jabłek jako podsumowanie tego okresu pracy.

Listopad   – Wprowadzamy pojęcie krajobrazu, perspektywa zbieżna, technika tusz, lawowanie.

  • poznajemy zagadnienie perspektywy powietrznej ,  szybkie szkice, oraz poznamy zagadnienia związane z perspektywą zbieżną. Nauczymy się określać plan pierwszy, pośredni i tło. 
  • wprowadzimy kolejne pojęcia perspektywy kulisowej, odświeżymy pojęcia kompozycji, skrótów perspektywicznych, 
  • Rysujemy szybkie szkice z charakterystycznych miejsc w Polsce, fontanny, zamki, mosty… 

 

GRUDZIEŃ –  AKWARELA – ZIELNIK, UCZYMY SIĘ MALOWAĆ KWIATY I ROŚLINY…  

 

Galeria prac – ćwiczeń wykonanych przez uczestników z poprzednich lat, wiek  7-13 lat