Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

WYPRZEDANY

Kiedy?              29 czerwca do 3 lipca

O której ?        13:30 do 17:00

Koszt:               600 zł

Miejsce:           Poznań ul. Strzeszyńska 224, tel. 604 16 42 00

 

Czy piękno jest powodem istnienia sztuki?

 

Na tym kursie poruszone zostanie pytanie, dlaczego piękno jest powodem istnienia dzieł Wyspiańskiego, Mehoffera a także innych secesyjnych malarzy. Uczestnicy  zapoznają się z dziełami tych mistrzów, będą analizować charakterystyczne elementy tego stylu malarskiego. Zwieńczeniem pleneru będzie namalowanie obrazu akrylowego na płótnie.

 

 

Dzień 1 – Wstęp do twórczości, przybliżenie elementów dekoracyjnych tej epoki, dekoracyjność detali secesji, rysujemy szczegóły roślin.

Dzień 2,3 – Malujemy kompozycję inspirowaną twórczością S. Wyspiańskiego

Dzień 4 – Malujemy kompozycję inspirowaną twórczością J. Mehoffera

Dzień 5 – Malujemy kompozycję własnego pomysłu stworzoną na doświadczeniach z wcześniejszych zajęć.

portret-w-stylu-secesyjnym-kopia

Prowadzący plener dr sztuki  Barbara Frankiewicz

 Pochodzi z Bogatyni w województwie dolnośląskim. Edukację artystyczną ukończyła w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie dyplomem w 1986 w Katedrze Projektowania Barwy i Światła u prof. Antoniego Haski na Wydziale Form Przemysłowych. W  latach 1987-1990 specjalizowała się w zakresie Sztuki Sakralnej w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie gdzie pracowała jako asystentka. W roku 2013 obroniła doktorat na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Jej zainteresowania i inspiracje malarskie związane są z najnowszymi odkryciami fizyki kwantowej. Fascynacja odkryciami w tym zakresie stanowiła kanwę tematu związanego z pracą doktorską. Artystka została nagrodzona Medalem Salonu 100-lecia ZPAP z ramienia Pałacu Sztuki w Krakowie w 2012. Jej prace znajdują się w kolekcjach firmy Phillips – Holandia, Telekomunikacji Polskiej – Katowice, Bayer Leverkusen – NiemcyMuzeum Ślaskie  i  Archidiecezjalne w Katowicach , Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Zorganizowała ok 40 wystaw indywidualnych i 80 zbiorowych w tym wystawy w osi Paryż –  Rzym – Londyn – Nowy York.  Mieszka i tworzy w swojej ulubionej pracowni w Krakowie pod Wawelem. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem, pracą pedagogiczną i podróżami po świecie.

W malarstwie wypowiada się głównie poprzez kolor realizując swoje kosmiczne wizje inspirowane najnowszymi odkryciami fizyki kwantowej.

www.barbarafrankiewicz.pl  e-mail: bfrankiewicz@op.pl      tel. 604 278 103

 

 

[bookero_form select_service=13415]

Przejdź do góry