Co oznacza Urban sketching?
Wstęp do rysunku perspektywicznego
Uczestnicy dowiedzą się po co jest perspektywa liniowa, powietrzna, kulisowa i jak je stosować. Wykonają ćwiczenia pomagające w rysunku perspektywicznym poprzez szkicowanie brył i zastosują światłocień. Zapoznamy się również z zagadnieniem perspektywy żaby i z lotu ptaka, aby wzbogacić nasze umiejętności.
Perspektywa liniowa – ćwiczenia – 3 moduły
Uczestnicy przećwiczą układy perspektywy, potrzebne do prawidłowego rysunku obiektów w przestrzeni. Naszkicują proste bryły w nowych ujęciach perspektywicznych, nauczą się budowania przestrzeni przy użyciu światłocienia oraz świadomego konstruowania widoku ulicy.
kto prowadzi?
ORYSZYN
Rodowita Warszawianka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – Wydział Grafiki i Malarstwa oraz Architektury Krajobrazu w SGGW w Warszawie. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych zarówno w kraju jak i za granicą. Jej obrazy pokazywano w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Ostrowie Wielkopolskim, Gdańsku a także Londynie, Budapeszcie, Wilnie, Annay, Kownie i wielu innych miejscach. Współzałożycielka grupy malarskiej „KIERUNEK”. Razem z Aleksandrą Alexit Tropisz założyła nieformalną inicjatywę „Przestrzeń dla Sztuki”. Organizuje i inicjuje wydarzenia i projekty artystyczne np.: „Łódzki Maraton Malarski”, „Wizje Czasu”, „Piotrkowska Fine Art.”, „Świat Kobiet”. Kuratorka wystaw, uczestniczka plenerów, inicjatorka działań artystycznych. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.
„Malarstwo jest dla mnie wizualną formą wypowiedzi, efektem odczuwania, osobistego przeżywania emocji wynikających z obserwacji otaczającego nas świata. W swoich pracach szukam równowagi między ekspresją a formą. Inspiruje mnie krajobraz, ale malowany syntetycznie dzięki czemu przechodzę w odmieniony wizerunek świata. Inna ścieżka to świat doznań wewnętrznych i obrazowanie stanów niematerialnych na płótnie, co jest zaproszeniem do ich identyfikacji. Moje obrazy emanują energią, zachowując ważną dla mnie szczerość i autentyczność. Emocje oraz uczucia, które się pojawiają decydują o wyborze kolorów i narzędzi użytych do tworzenia obrazu. Malując zawsze chcę pokazać coś ważnego, w odpowiedni dla mnie sposób.
E-MAIL: ORYSZYN@WP.PL
Kurs podstawowy rysunkowo malarski
Ile trwają zajęcia? 60 min
Ile razy w tygodniu? 1
Ile razy w miesiącu? 4
Ilu jest uczestników? od 4 do 8 osób
Kto zapewnia materiały?
w opisie modułu macie państwo wyszczególnione narzędzia jakie będą potrzebne do realizacji programu online, które należy zakupić.
Co jest potrzebne?
Stabilne połączenie internetowe, laptop lub tel komórkowy z włączoną opcją dźwięku i kamery, narzędzie rysunkowe i malarskie.
Zajęcia prowadzone są na platformie zoom. Nasz specjalista zadzwoni do państwa przed pierwszymi zajęciami aby sprawdzić jakość połączenia internetowego oraz nauczyć obsługi tego systemu.
zajęcia online z rysunku rozpoczynamy zawsze punktualnie i również o wyznaczonej godzinie kończymy
jeśli nie będziecie państwo mogli uczestniczyć w danym w zajęciach z powodu choroby lub innych okoliczności otrzymacie od nas nagranie zajęć na których was nie było
wszystkie zajęcia są nagrywane dla bezpieczeństwa uczestników kursu
na zajęciach nowy moduł rozpoczynamy zawsze od ćwiczeń wprowadzających daną technikę i omawiamy temat główny, który będzie realizowany w danym miesiącu. Pracujemy zgodnie z programem przedstawionym w modułach, na każdy miesiąc.
Konsultacja – co to jest?
Nauczyciel ocenia raz w tygodniu, drogą mailową, prace uczestników . W razie potrzeby , przesyła uwagi i dokonuje korekty.
Informacje
Dla kogo ? Dla dzieci 11-16 lat
Kiedy ? czwartek
O której ? 17,15
Jak długo ? 60 minut
Dla kogo ? Dla młodzieży i osób dorosłych
Kiedy ? czwartek
O której ? 18,30
Jak długo ? 60 minut
Kurs rozpoczyna się 10 września. Aby zarezerwować termin prosimy o kontakt telefoniczny: 604 164 200 lub złożenie zapytania poprzez formularz – https://akademiarysunku.pl/informacje/kontakt/
ILE KOSZTUJE KURS PODSTAWOWY? 250 zł za miesiąc
700 zł za trzy miesiące
Kurs jest podzielony na miesięczne moduły. Można kupić poszczególne , wybrane moduły, lub kupić trzymiesięczny kurs podstawowy i połączyć go z kursem online z urban sketichngu zaawansowanym również trzymiesięcznym.
Główne zagadnienia kursu podstawowego
- Wstęp do rysunku perspektywicznego Uczestnicy dowiedzą się po co jest perspektywa liniowa i jak ją stosować. Wykonają ćwiczenia pomagające w rysunku perspektywicznym poprzez szkicowanie brył i zastosują światłocień
- Perspektywa cz. 2. Uczestnicy przećwiczą inne układy perspektywy, potrzebne do prawidłowego rysunku obiektów w przestrzeni. Naszkicują proste bryły w nowych ujęciach perspektywicznych.
- Pierwsze ćwiczenie na rysowanie przestrzeni. Szkice brył w grupie w różnych ujęciach kompozycyjnych z zastosowaniem zdobytej już wiedzy o perspektywie. Uczestnik przenosi na kartkę papieru realistycznie układ brył wraz z cieniami.
- Szczegół/detal urbanistyczny to element, który na rysunku zwraca szczególną uwagę. Wymaga specjalnego podejścia i bardzo dokładnego, wręcz analitycznego rysunku. Uczy również dyscypliny pracy i pomijania elementów, które nie są rysunkowo interesujące.
- Urban Sketching: pełny rysunek z wykorzystaniem wiedzy z poprzednich zajęć. Uczestnicy wykonują pełny szkic na formacie A3, przedstawiający wnętrze miasta, wybrany kadr miejski z wykorzystaniem wiedzy zdobytej na zajęciach. Rysunek można lekko podbarwić akwarelą.
Potrzebne materiały
- : kartki A4, A3, typu blok techniczny, bristol, sztywne podkładki pod kartki, klipsy biurowe do przypięcia kartek, ołówki/różne rodzaje twardości B, B4,B6, cienkopisy czarne wodoodporne , gumka, gumka chlebowa ,akwarele w kostkach, cztery barwy podstawowe, czarny tusz, dwie grubości pędzli artystycznych.