Portret Postaci

 

Ile trwają zajęcia?                                            60 min

Ile razy w tygodniu?                                        1

Ile zajęć obejmuje Kurs?                               6

Ilu jest uczestników?                                      od 4 do 10 osób

Kiedy odbywają się zajęcia?                         W poniedziałki, wtorki, środy i soboty. 

ILE KOSZTUJE KURS PODSTAWOWY?                     250 zł za miesiąc

                                                                                                    700 zł za trzy miesiące

                                                                                                         80 zł  pojedyncze zajęcia 

 

Co jest potrzebne?

Stabilne połączenie internetowe, laptop lub tel komórkowy z włączoną opcją dźwięku i kamery.

Zajęcia prowadzone są na platformie zoom. Nasz specjalista zadzwoni do państwa przed pierwszymi zajęciami aby sprawdzić jakość połączenia internetowego oraz nauczyć obsługi tego systemu.

Zajęcia online z rysunku rozpoczynamy zawsze punktualnie i również o wyznaczonej godzinie kończymy.

Portret Postaci

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs ten jest przeznaczony zarówno dla dzieci jak i dla nastolatków, które w domu wykazują się niezwykłą kreatywnością i zawsze potrafią sobie znaleźć kawałek kartki z zeszytu aby zanotować swoje rysunkowe spostrzeżenia.

Kurs trwa od września do czerwca, można kupować kolejne , miesięczne moduły, lub wybrać opcje trzymiesięczną lub zdecydować się na pojedyncze.

Nasze kursy są prowadzone na platformie Zoom, nasz specjalista skontaktuje się z Państwem przed pierwszymi zajęciami, aby pomóc zalogować się pierwszy raz do systemu.

Wymagania sprzętowe to połączenie z internetem, laptop, lub telefon komórkowy, z pozwoleniem na używanie kamery. W trakcie zajęć prosimy uczestników o włączenie kamery, ponieważ bez niej, nie jesteśmy wstanie zobaczyć prac ani przeprowadzić korekty. Zajęcia są nagrywane, dla bezpieczeństwa uczestników i w razie nieobecności udostępniane , aby uczestnik miał możliwość skorzystania z nich.

Jak narysować postać? Nauczymy Cię!

W Akademii Rysunku prowadzimy rozmaite kursy online z dziedzin szkicu i rysunku w wielu wymiarach. Jednym z nich jest kurs związany z nauką rysunku postaci online poświęcony nabywaniu umiejętności szkicowania postaci ludzkiej. Jak narysować człowieka? Tego nauczysz się na naszym kursie rysunku postaci. Na podstawie ćwiczeń rysunkowych nauczymy Cię odwzorowywać proporcje rysunku człowieka na papierze. W ciągu 6 tygodni nauczysz się, co to są skróty perspektywiczne i jak je wykorzystać w sztuce portretu postaci. Co więcej, nauczysz się jak tworzyć szybkie szkice postaci ołówkiem oraz poznasz zmieniające się proporcje ciała człowieka.

Szczegóły kursu online z rysowania postaci

Szkic online to kurs przeznaczony dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności artystyczne w zakresie rysunku. Ich kreatywne podejście będzie niezwykle przydatne podczas zajęć. Podstawowe umiejętności rysunku postaci ołówkiem dają perspektywę na dalsze, bardziej zaawansowane tworzenie. Program obejmuje 6 lekcji po 60 minut, odbywających się co tydzień. Nauka rysowania postaci online odbywa się w grupach od 4 do 10 osób, a zajęcia na platformie Zoom. Należy także wyposażyć się w niezbędne materiały, które umożliwią praktyczne odzwierciedlenie zdobytej wiedzy na temat szkicu ciała podczas kursu.

Dlaczego warto skorzystać z kursu szkicu ołówkiem?

Portret postaci to kompletne szkolenie z rysunku postaci, które poszerzy umiejętności każdego twórcy, nawet najmłodszych miłośników szkicowania ołówkiem. Pozwoli na zdobycie doświadczenia i wiedzy. Postać w ruchu, rysunek oczu oraz inne wyzwania nie będą już więcej stanowiły przeszkody podczas twórczej pracy artysty. Nasi doświadczeni prowadzący pokażą Ci, jak wykonać podstawowy rysunek postaci ołówkiem. Ta cenna wiedza będzie bardzo potrzebna na każdym etapie twórczości. Nauka i kurs rysunku postaci będzie idealnym prezentem dla bliskiej osoby. W Akademii Rysunku dokładamy wszelkich starań, aby nasze zajęcia były maksymalnie merytoryczne i chcemy, aby poszerzały umiejętności twórców od najmłodszych lat. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

 

 

Plan kursu

Program

Jak narysować człowieka? Ten moduł poświęcony jest nauce szkicowania postaci ludzkiej. Na podstawie ćwiczeń rysunkowych poszczególnych części ciała, nauczymy się odwzorowywać proporcje rysunku człowieka na papierze. Poznamy co to są skróty perspektywiczne i jak je w rysunku wykorzystać. Nauczymy się robić szybkie szkice postaci, oraz poznamy zmieniające się proporcje ciała człowieka. Rysunek ręki w każdym układzie nie będzie już dla nas tajemnicą. Będziemy korzystali głównie ze swoich rąk i stóp., oraz posiłkowali się reprodukcjami rysunku ciała ludzkiego.

Potrzebne materiały?

bristol, klipsy do papieru, podkładka twarda , gumka chlebowa, gumka tradycyjna, ołówki B do B6, akwarele w kostkach – barwy podstawowe, blok akwarelowy A4, przynajmniej dwie szerokości pędzli artystycznych, biały plastikowy talerz do mieszania akwareli, dwa pojemniki na wodę, taśma malarska, opcjonalnie kredki akwarelowe.

ILE KOSZTUJE KURS?             

Moduł kosztuje 250 zł

Można zakupić 3 moduły w cenie 700 zł (w cenie Moduł I – portret postaci, Moduł II – Obraz Akrylowy, Moduł III – Malowanie zwierząt)

Jeden Moduł obejmuje 4 zajęcia.