STACJONARNIE CZY ZDALNIE?

Tosia ma 17 lat i zapalenie ścięgna stopy. Ledwo chodzi, noga bardzo ją boli, ale i tak woli przykuśtykać do naszej Akademii na kurs rysunku „face to face” niż korzystać z lekcji online. Dlaczego? „ Chodzi nie tylko o to, jak nauczyć się rysować, ale też o kontakt z innymi ludźmi i o to, że moją  szkicowaną pracę Klaudia- nauczycielka- widzi i podpowiada, jak poprawić na miejscu… Uczę się, jak rysować węglem, a jak ołówkiem, jak cieniować – tak krok po kroku. Każda uwaga Klaudii jest dla mnie ważna, każde jej spojrzenie na rysunek – bezcenne.”

Tosia chodzi na kurs rysowania, bo chce studiować fashion design, a do tego potrzebuje nie tylko dobrej techniki, ale i dobrego portfolio. Powstaje ono u nas, w Akademii Rysunku- to jeden z powodów, dla których warto brać udział w naszych kursach malowania czy rysowania. Ale są i tacy, którzy dadzą się zabić za zajęcia online.

Co oferują zajęcia online w porównaniu do stacjonarnych?

 „Komfort i skupienie” – mówi Jarek, który za nic nie dałby się wyciągnąć z domu do żadnej Akademii Rysunku Jarek jest wygodny, jak to facet, dlatego Jarek nie będzie jechał na Strzeszyńską 224, bo woli usiąść przed komputerem, włączyć Zooma  i w spokoju popracować, patrząc na to, co się dzieje na ekranie. „ Doceniam fakt, że grupy na tym kursie malowania akwarelą, w którym teraz biorę udział, są niewielkie  i że pracujemy wszyscy w tym samym czasie. Nauczyciel widzi i słyszy nas w realu, daje wskazówki, cały czas pomaga. To nie są odtwarzane lekcje a la webinar, tylko aktywne zajęcia „tu i teraz”. Następny kurs malarski, na jaki chcę się zapisać, to warsztaty malarskie pod hasłem:  “malarstwo sztalugowe”.

“Pewnie, że wolałbym, żeby Pani  Klaudia czy Pani Kinga wsadziły rączkę w ekran i poprawiły moje błędy”- uśmiecha się Jarek, ale  jak usłyszę, jak mam to zrobić sam, to nawet lepiej.”

To na co się w końcu zdecydować?

 Jedni lubią naukę rysowania  w domu, drudzy wolą w Akademii Rysunku. Dla nich wszystkich mamy liczne artystyczne propozycje i czekamy na nich z utęsknieniem. Byle tylko chcieli się dowiedzieć, jak nauczyć się rysować, malować czy tworzyć swoje mangi…