manga-rysunek-dziewczynki-na-zajeciach-online

Nauka rysunku Manga od podstaw online

Ile trwają zajęcia?                                            60 min

Ile razy w tygodniu?                                        1

Ile razy w miesiącu?                                        4

Ilu jest uczestników?                                      od 4 do 10 osób

Kto zapewnia materiały?

W opisie modułu macie państwo wyszczególnione narzędzia jakie będą potrzebne do realizacji programu online, które należy zakupić.

Co jest potrzebne?

Stabilne połączenie internetowe, laptop lub tel komórkowy z włączoną opcją dźwięku i kamery, ołówki, gumka, pisaki i kredki. 

 

Zajęcia prowadzone są na platformie zoom. Nasz specjalista zadzwoni do państwa przed pierwszymi zajęciami aby sprawdzić jakość połączenia internetowego oraz nauczyć obsługi tego systemu.

Zajęcia online z rysunku rozpoczynamy zawsze punktualnie i również o wyznaczonej godzinie kończymy.

Dla kogo jest ten kurs?

Kurs ten jest przeznaczony zarówno dla dzieci jak i dla nastolatków, które w domu wykazują się niezwykłą kreatywnością i zawsze potrafią sobie znaleźć kawałek kartki z zeszytu aby zanotować swoje rysunkowe spostrzeżenia.

A ponadto słowo Manga nie jest im obce! U nas na kursie dowiesz się, jak rysować mangę krok po kroku 🙂

Kurs trwa od listopada, można kupować kolejne, miesięczne moduły, lub wybrać opcje trzymiesięczną. Nasze kursy są prowadzone na platformie Zoom, nasz specjalista skontaktuje się z Państwem przed pierwszymi zajęciami, aby pomóc zalogować się pierwszy raz do systemu.

Wymagania sprzętowe to połączenie z Internetem, laptop, lub telefon komórkowy, z pozwoleniem na używanie kamery. W trakcie zajęć prosimy uczestników o włączenie kamery, ponieważ bez niej, nie jesteśmy wstanie zobaczyć prac ani przeprowadzić korekty. 

Czym jest manga?

Manga to japońska sztuka rysunku i tworzenia komiksów układających się w historię. Warto dodać, że ma ona bardzo długą tradycję. Przez wiele lat, aż do czasów współczesnych, to artystyczne zajęcie zyskało szerokie grono fanów. Dla kogo jest kurs mangi? Nasz materiał został przygotowany w taki sposób, aby stanowił odpowiedni przewodnik po mandze dla dzieci i nastolatków, którym manga jest doskonale znana. Szczególnie polecamy kurs rysowania mangi dzieciom i młodzieży wykazującym wysoki poziom kreatywności oraz tym, którzy w wolnej chwili lubią rysować i czerpią z tego przyjemność. Na naszym kursie rysunku mangi od podstaw dowiesz się, jak rysować mangę krok po kroku.

Czy ten kurs rysowania mangi online jest dla Ciebie?

Nasz kompletny kurs online, podczas którego stworzysz własne rysunki mangi, składa się z trzech modułów, które można wybrać wedle stopnia trudności. Być może masz już jakieś doświadczenie z rysowaniem mangi i możesz zacząć od modułu II lub od modułu III. Co dzieje się na naszych zajęciach ze sztuki rysunku mangi? Niezbędne będzie urządzenie z pozwoleniem dostępu do kamery w celu oceny powstałego rysunku mangi. Pracujemy w co najmniej 4-osobowych grupach warsztatowych (max. 10 osób). Jeden moduł obejmuje 4 lekcje po 60 minut, które są prowadzone w odstępie tygodniowym na platformie Zoom. Moduł I obejmuje rysowanie elementów twarzy (oczy usta oraz mimikę), rysowanie włosów (fryzury proste, upięcia, loki) oraz portretów postaci (technika akwareli). Moduł II to kolejna część nauki rysunku mangi, gdzie nauczysz się, jak rysować anatomię postaci (proporcje, gesty, język ciała), pozy statyczne (chód, siad, rozmowa) i dynamiczne (bieg, walka, sport). Poznasz modę mangową (ubiór elegancki i codzienny) oraz technikę kolażu. Z kolei przygotowany moduł III kursu mangi skupia się na nauce podstaw perspektywy (krajobraz, wnętrza), rysowaniu flory i fauny w mandze (kwiaty, rośliny, pupile postaci), elementów charakterystycznych dla japońskiego komiksu (język wizualny, symbolika znaków graficznych). W tym module uczestnicy konstruują własną mangę (kadrowanie, układy paneli komiksu, narracja). Można wybrać pojedyncze moduły (250 zł) lub od razu trzy (700 zł).

Manga kurs online — rozwiń swoje zdolności tworzenia tradycyjnych komiksów w japońskim stylu

Kurs rysunki mangi to doskonały pomysł na prezent dla dziecka, nastolatka, a także dla osoby dorosłej, zafascynowanej tym tematem. To ciekawe zajęcie pozwoli przybliżyć techniczny aspekt tworzenia mangi wszystkim kreatywnym twórcom, nawet tym początkującym, ponieważ kurs krok po kroku przybliża naukę rysunku mangi. Aktywna praca na zajęciach oraz przyswajanie cennych wskazówek od nauczycieli z pewnością pomogą w tworzeniu indywidualnych komiksów w stylu japońskim. W Akademii Rysunku gwarantujemy merytoryczne zajęcia i cenne wskazówki oraz przydatne instrukcje, z którymi zapoznasz się na kursie rysunku mangi.

 

Plan kursu

Plan kursu jest przedstawiony w 3 modułach, które ułożone są tak aby stanowić zamkniętą całość. Można jednak kupować poszczególne moduły.

 

Listopad

– Rysujemy elementy twarzy – oczy, usta, mimika
– Włosy – fryzury proste, loki, upięcia
– Portret postaci – technika akwareli

Grudzień

– Anatomia postaci – proporcje, gesty, język ciała
– Pozy statyczne (chód, siad, rozmowa) i dynamiczne (bieg, walka, sport). Postać ujęta z różnych perspektyw.
– Moda mangowa – ubiór elegancki i codzienny. Jak ubrania i materiały układają się na postaci i przedmiotach.
– Technika kolażu

Styczeń

– Podstawy perspektywy – krajobraz, wnętrza. Otoczenie dla historii postaci.
– Flora i fauna w mandze – kwiaty, rośliny, pupile postaci
– Elementy charakterystyczne dla japońskiego komiksu – język wizualny, symbolika znaków graficznych i użycie ich w swoim rysunku
– Konstruujemy własną mangę – kadrowanie, układy paneli komiksu, narracja

Do realizacji Modułów niezbędne są kredki, pisaki, ołówek i gumka.

ILE KOSZTUJE KURS PODSTAWOWY?             

250 zł za miesiąc

700 zł za trzy miesiące