rysunek-manga-dziewczynka

Nauka rysunku Manga od podstaw online I rok

Ile trwają zajęcia?                             60 min

Ile razy w tygodniu?                                             1

Ilu jest uczestników?                                           od 4 do 8 osób

Ile to kosztuje?

       Pojedyncze zajęcia to koszt                          80 zł

       Pakiet 4 zajęć to koszt                                    260 zł 

       Pakiet 12 zajęć to koszt                                  720zł ( oszczędzasz 60zł )

       Zakup  24 zajęć to koszt                                1400 zł ( oszczędzasz 160zł ) 

 

Kto zapewnia materiały?

W każdym miesiącu nauki, otrzymacie państwo poprzez dziennik elektroniczny, na swoją pocztę,  informacje od nauczyciela rysunku i malarstwa, co jest potrzebne do realizacji kolejnych 4 zajęć z rysowania i malowania. Materiały w formule zajęć na żywo, online, zapewniają rodzice uczestnika zajęć, lub sam uczestnik. Jeśli będziecie Państwo z tym mieli kłopot, możecie do nas zadzwonić lub napisać maila a my wyślemy Wam potrzebne narzędzia do pracy. Dodatkowy pakiet za 250 zł , pokrywa zakup wszystkich potrzebnych narzędzi na cały rok, włącznie z przesyłką na terenie Polski.

Co jest potrzebne?

Stabilne połączenie internetowe, laptop lub tel komórkowy z włączoną opcją dźwięku i kamery.  Odblokowanie funkcji wyskakujących okien. Przeglądarka internetowa , zalogowanie się do systemu eduskay. Po opłaceniu zajęć, automatycznie otrzymacie Państwo login i hasło do systemu. Bardzo ułatwia nam pracę podanie maila uczestnika przy zapisie dziecka na kurs rysunku online.  Przygotowanie potrzebnych narzędzi rysunkowych i malarskich. Bardzo również ułatwia nam pracę ramię do trzymania telefonu , nad pracą uczestnika. Wtedy bardzo dobrze i przez cały czas , możemy kontrolować postępy w rysunku czy w obrazie. My używamy podobne modele do tego urządzenia https://xam.pl/uchwyt-skladany-uniwersalny-agog-hd1-p-437.html

Zasady zajęć

Zajęcia online z rysunku rozpoczynamy zawsze punktualnie i również o wyznaczonej godzinie kończymy prowadzenie lekcji rysunku i malarstwa. 

Jesteśmy w sieci zawsze na 15 minut przed zajęciami. Jest to czas do wykorzystania dla uczestników , do korekty prac wykonanych na poprzedniej lekcji rysunku, a  nie dokończonej.

Jeśli nie będziecie państwo mogli uczestniczyć, w danym dniu, w zajęciach z powodu choroby lub innych okoliczności otrzymacie od nas nagranie zajęć na których was nie było. Jest to równoznaczne z odrobieniem zajęć. W ramach naszych możliwości, jeśli będą wolne miejsca w podobnych grupach, udzielimy Wam dostęp do zajęć w innym dniu.

Wszystkie zajęcia są nagrywane dla bezpieczeństwa uczestników kursu.

 

Czym jest manga?

Manga to japońska sztuka rysunku i tworzenia komiksów układających się w historię. Warto dodać, że ma ona bardzo długą tradycję. Przez wiele lat, aż do czasów współczesnych, to artystyczne zajęcie zyskało szerokie grono fanów. Dla kogo jest kurs mangi? Nasz materiał został przygotowany w taki sposób, aby stanowił odpowiedni przewodnik po mandze dla dzieci i nastolatków, którym manga jest doskonale znana. Szczególnie polecamy kurs rysowania mangi dzieciom i młodzieży wykazującym wysoki poziom kreatywności oraz tym, którzy w wolnej chwili lubią rysować i czerpią z tego przyjemność. Na naszym kursie rysunku mangi od podstaw dowiesz się, jak rysować mangę krok po kroku.

Czy ten kurs rysowania mangi online jest dla Ciebie?

 Słowo Manga nie jest nam  obce! U nas na kursie dowiesz się, jak rysować mangę krok po kroku 🙂

Jeśli chcesz opowiadać historię rysunkami, tworzyć komiksy, zapisywać notatki rysunkami, ten kurs jest dla Ciebie. Startujemy od 10 roku życia, jest nam potrzebna już podstawowa umiejętność rysowania i posługiwania się akwarelami. Nasz kompletny kurs online, podczas którego stworzysz własne rysunki mangi, składa się z 9 modułów, które można wybrać wedle stopnia trudności( moduły nie pokrywają się z miesiącami. Można je kupować w dowolnym momencie trwania kursu) . Co dzieje się na naszych zajęciach ze sztuki rysunku mangi? Niezbędne będzie urządzenie z pozwoleniem dostępu do kamery w celu oceny powstałego rysunku mangi. Pracujemy w co najmniej 4-osobowych grupach warsztatowych (max. 10 osób). Jeden moduł obejmuje 4 lekcje po 60 minut, które są prowadzone w odstępie tygodniowym na platformie Zoom, poprzez dziennik elektroniczny eduskay. Kurs Mangi  I obejmuje rysowanie elementów twarzy (oczy usta oraz mimikę), rysowanie włosów (fryzury proste, upięcia, loki) oraz portretów postaci (technika akwareli). Moduł II to kolejna część nauki rysunku mangi, gdzie nauczysz się, jak rysować anatomię postaci (proporcje, gesty, język ciała), pozy statyczne (chód, siad, rozmowa) i dynamiczne (bieg, walka, sport). Poznasz modę mangową (ubiór elegancki i codzienny) oraz technikę kolażu. Z kolei przygotowany moduł III kursu mangi skupia się na nauce podstaw perspektywy (krajobraz, wnętrza), rysowaniu flory i fauny w mandze (kwiaty, rośliny, pupile postaci), elementów charakterystycznych dla japońskiego komiksu (język wizualny, symbolika znaków graficznych). W tym module uczestnicy konstruują własną mangę (kadrowanie, układy paneli komiksu, narracja). Można wybrać pojedyncze moduły (250 zł) lub od razu trzy (700 zł).

Manga kurs online — rozwiń swoje zdolności tworzenia tradycyjnych komiksów w japońskim stylu

Kurs rysunki mangi to doskonały pomysł na prezent dla dziecka, nastolatka, a także dla osoby dorosłej, zafascynowanej tym tematem. To ciekawe zajęcie pozwoli przybliżyć techniczny aspekt tworzenia mangi wszystkim kreatywnym twórcom, nawet tym początkującym, ponieważ kurs krok po kroku przybliża naukę rysunku mangi. Aktywna praca na zajęciach oraz przyswajanie cennych wskazówek od nauczycieli z pewnością pomogą w tworzeniu indywidualnych komiksów w stylu japońskim. W Akademii Rysunku gwarantujemy merytoryczne zajęcia i cenne wskazówki oraz przydatne instrukcje, z którymi zapoznasz się na kursie rysunku mangi.

Plan kursu

Plan kursu jest przedstawiony w 9 modułach po 4 zajęcia. Jest ramowy i nie prezentujemy tu ćwiczeń, które są naszą wypracowaną doświadczeniem metodą. Można kupować poszczególne 4 zajęciowe moduły, ale pełen kurs tworzy zamkniętą całość. Ten kurs jest dla osób, które jeszzcze nie rysowały mangi. Zawiera podstawowe umiejętności, które opanuje dziecko.

Zaczynamy od

–  Rysujemy elementy twarzy – oczy, usta, 

–  Rysujemy mimikę twarzy – pokazujemy emocje

–  Włosy – fryzury proste, loki, upięcia

–  Portret postaci – technika akwareli

kolejne etapy wtajemniczenia to

– Anatomia postaci – proporcje, gesty, język ciała

– Pozy statyczne (chód, siad, rozmowa) i dynamiczne (bieg, walka, sport). Postać ujęta z różnych perspektyw.

– Moda mangowa – ubiór elegancki i codzienny. Jak ubrania i materiały układają się na postaci i przedmiotach.

– Technika kolażu

A dalej zgłębiamy tematy bardziej rozbudowane

– Podstawy perspektywy – krajobraz, wnętrza. Otoczenie dla historii postaci.

– Flora i fauna w mandze – kwiaty, rośliny, pupile postaci

– Elementy charakterystyczne dla japońskiego komiksu – język wizualny, symbolika znaków graficznych i użycie ich w swoim rysunku

i przechodzimy do

– Alfabet japoński – kanji. Elementy kaligrafii

– Konstruujemy własną mangę – kadrowanie, układy paneli komiksu, narracja

 

Do realizacji tematów Mangi potrzebujemy blok techniczny, blok akwarelowy, prosty zestaw akwareli profesjonalnych( wystarczy 6 kolorów), czarny cienkopis uwaga WODOODPORNY!, biały żelopis, kredki , pisaki, pędzelki , ołówki, gumiki.

Zapraszamy do świata fantasy, emocji i rysunkowych opowieści w stylu MANGA!

 

 

1. Czy na zajęcia trzeba posiadać swoje materiały?  

Na zajęciach online uczestnik musi posiadać swoje materiały i narzędzia pracy, na zajęciach stacjonarnych szkoła zapewnia wszystkie potrzebne rzeczy do pracy

2. Czy są jakieś dodatkowe opłaty?

Tak, na zajęcia stacjonarne jest raz w roku dodatkowa opłata w wysokości 250 zł, tzw. wpisowe. W tej cenie uczestnik otrzymuje teczkę na przechowywanie prac, dwa podobrazia o wymiarach 40cm/50cm, oraz szkicownik, w którym pracujemy przez cały rok.

3. Czy można odrabiać zajęcia?

Tak, zajęcia można a nawet trzeba odrabiać w  terminie ustalonym wcześniej telefonicznie lub mailowo. Czas na odrobienie zajęć musi się zmieścić w jednym miesiącu. Po tym czasie nie ma takiej możliwości.

4. Czy dni wolne od pracy są odrabiane?

Nie, w dni wolne od pracy nasza szkoła jest nieczynna a  zajęć wypadających w dni wolne od pracy nie odpracowujemy.

5. Na jaki czas podpisujecie Państwo z nami umowę?

Umowa w szkole stacjonarnej podpisywana jest do końca czerwca danego roku szkolnego. Umowę można rozwiązać z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia. Natomiast umowa na zajęcia online jest podpisywana na 4 lub 12 zajęć i jest przedłużana przez samych Państwa z poziomu dziennika. 

6. Czy opłaty miesięczne ulegają pomniejszeniu w wypadku wolnych dni lub nieobecności?

Nie, czesne jest stałe i nie podlega pomniejszeniu w związku z nieobecnością oraz w związku z dniami wolnymi od pracy.

7. Czy zajęcia odbywaj się w ferie zimowe?

W czasie ferii zimowych zajęcia odbywają się wg harmonogramu. 

8. Czy w szkole są zajęcia pokazowe?

Nie,  w naszej szkole nie ma zajęć pokazowych. Można zakupić pojedyncze zajęcia  i po ich odbyciu podjąć decyzję co do kontynuacji kursu.

9. Jaka jest forma płatności za zajęcia?

Gotówka oraz przelew 

10. Czy są organizowane zajęcia w czasie lata?

Tak, organizujemy plenery stacjonarne i kursy online w czasie letniej przerwy szkolnej

11. Kto  uczy u nas w szkole?

Kadra nauczycielska to artyści plastycy , po artystycznych szkołach wyższych ASP, oraz Uniwersytecie Artystycznym

12. Jak są dzielone grupy?

Staramy się dzielić grupy na grupy wiekowe, czyli Mali Artyści 5-6 lat, dzieci 7-10 lat, młodzież 11-16 lat oraz dorośli, to podział zajęć stacjonarnych. Na  zajęciach online dodatkowo mamy podział na zajęcia pierwszy rok oraz na kontynuację oraz zajęcia mistrzowskie.

13. Kto jest w sali podczas zajęć?

Nauczyciel jest cały czas podczas zajęć w sali a dodatkowo wspiera go osoba z sekretariatu.

14. Czy rodzice mogą przebywać na terenie szkoły?

Tak – mogą, mamy poczekalnie w sekretariacie, natomiast nie mogą przebywać na sali ,w której prowadzone są zajęcia.

15. Czy szkoła i poszczególne grupy działają według ustalonego programu?

Tak, mamy przygotowany program zajęć dla każdej grupy do końca roku szkolnego. Program przygotowany jest przez pedagogów, architektów, artystów oraz grafików. Nie jest udostępniony publicznie. Można zapoznać się z przykładowymi tematami zajęć na miejscu w szkole.

16. Czy szkoła udostępnia program nauczania?

Grafik zajęć nie jest dostępny na stronie ani nie jest rozpowszechniany, ale można się z nim zapoznać w sekretariacie oraz poznać w czasie rozmowy telefonicznej.

17. Co uczeń otrzymuje na zajęciach kontynuując naukę? Czy tematy się powtarzają?

Programy są przygotowane pod względem stopnia trudności, tematy się powtarzają, natomiast ćwiczenia do nich nie.

18. Do jakich egzaminów przygotowujemy ucznia?

Przygotowujemy do egzaminów do liceum plastycznego.

19. Czy w szkole współpracujemy  z modelem?

Tak, prowadzone są tematy, w których  jest potrzebna obecność modela.

20. Od jakiego wieku i do jakiego wieku można uczęszczać na zajęcia?

Prowadzimy kursy od 6 roku życia. 

21. Wydaje mi się , że nie mam talentu, czy nauczycie mnie malować?

Przede wszystkim nasz kursant musi być zainteresowany tematem rysowania i mieć pasję. Wszystkiego innego go nauczymy. Dodatkowo wyposażymy go w skupienie, staranność, znajomość nowego słownictwa  i pojęć.

22. Czy organizujecie symulacje egzaminów?

Tak, dla grup przygotowujących się do egzaminów organizujemy ich symulacje.

23. Czy mogę dołączyć na zajęcia w każdej chwili?

Tak, istnienie taka możliwość. Zapisy są poprzez stronę internetową, tam też dokonywane są opłaty za lekcje.

24. Co się dzieje w momencie spóźnienia?

Rozpoczynamy zajęcia punktualnie, niestety uczeń musi gonić temat. Na zajęciach online punktualność jest szczególnie ważna. Dlatego my logujemy się zawsze przynajmniej 15 minut wcześniej.

25. Czy na zajęciach online musi być włączona kamerka i głos?

Tak, na naszych zajęciach musi być włączona kamerka i głos, chcemy mieć kontakt z uczestnikiem i jest nam to niezbędne do przeprowadzenia prawidłowo zajęć, oraz dokonanie korekty.

26. Czy na zajęciach online może uczestniczyć rodzeństwo?

Tak, ale wymagana jest dodatkowa opłata 100zł , dzięki temu również rodzeństwo otrzyma korektę i wskazówki, co do swojej pracy

27. Czy do zajęć online trzeba logować się poprzez dziennik?

Tak, nie ma innego sposobu na logowanie się na zajęcia, system przypomina na maila, godzinę przed zajęciami o ich rozpoczęciu. Nie wysyłamy linków do indywidualnych osób. Nasze wsparcie techniczne pomoże Ci w pierwszym logowaniu.