Malowanie to niezwykle skuteczny sposób na przelanie tłumionych emocji na płótno i wyzwolenie artystycznego potencjału, który w Tobie drzemie. Jako początkujący artysta, zapewne zastanawiasz się, jakie farby wybrać. Swoją przygodę z płótnem warto rozpocząć z akrylami, które są trwałe i oferują żywe, naturalne kolory. Poznaj tajniki malowania akrylami.

Jak malować akrylami

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak malować akrylami, w wielu poradnikach pomija się kwestię związaną z płótnem malarskim, a to przecież jego przygotowanie odgrywa kluczową rolę zarówno w procesie malowania, jak i ostatecznej jakości dzieła. Nauka malowania akrylami powinna zatem obejmować proces gruntowania podłoża malarskiego, a następnie pokrycia go cienką warstwą koloru. Warto zdecydować się na kurs malowania akrylami, aby rozwijać swoje umiejętności pod okiem kompetentnych nauczycieli i przejąć właściwe nawyki pracy. Malowanie akrylami niskiej jakości może być frustrujące i niekorzystnie wpływać na efekt końcowy. Dlatego nawet początkującym artystom, którzy szukają odpowiedzi na pytanie „jak malować akrylami krok po kroku”, zaleca się rezygnację z najtańszych farb dostępnych na rynku.

farby akrylowe

Jak malować akrylami na płótnie

Po przygotowaniu podłoża malarskiego i wykonaniu podmalówki można przejść do gwiazd wieczoru, czyli farb akrylowych. Metod pracy z nimi jest wiele – poznasz je, uczęszczając na nasz kurs malowania akrylami. Jedną z nich jest technika malowania mokre na mokre. Jeśli zastanawiasz się, jak malować akrylami na płótnie zgodnie z tą metodą, to już spieszymy z odpowiedzią. Jak sama nazwa wskazuje, jedną farbę, nakładamy na drugą, nie czekając aż ta wyschnie. Ten zabieg pozwoli Ci uzyskać efekt płynnego przechodzenia barw między sobą. Wzmocni to realizm Twojego dzieła. Jeśli chcesz uzyskać efekt światła i cienia, zacznij od nałożenia ciemnych barw, które następnie rozświetlaj jasnymi farbami. Zapisz się na warsztaty z malowania akrylami w Akademii Rysunku, podczas których poznasz więcej inspirujących wskazówek i rozwiniesz swój warsztat malarski.