PRACOWNIA DLA DOROSŁYCH

Kurs specjalnie dla osób dorosłych, pasjonatów tworzenia obrazów i przedmiotów artystycznych.

Tutaj pracujemy z ukształtowanymi estetycznie osobami, które chcą dodatkowo zgłębiać techniki rysunkowe i malarskie, a także doskonalić swój warsztat. Pod okiem Prowadzącego, który objaśnia arkana poszczególnych rodzajów farb, spoiw, narzędzi, koryguje niedobre nawyki, zachęca do nowych poszukiwań artystycznych, kształtuje się wyższy, w pełni świadomy poziom działań adeptów tej Pracowni.

Dorośli adepci Akademii Rysunku pracują  raz w tygodniu po 1,5 h,  w grupie maksymalnie 5 -osobowej, z dostępem do materiałów, farb , odzieży ochronnej w całości zapewnionych przez Pracownię. Niewielkie grupy  zapewniają konsultację indywidualną oraz osobiste podejście do każdego z uczestników zajęć.

Kurs roczny podzielony jest na etapy od podstawowych zagadnień- dla sprawdzenia i repetytorium- przypominamy o tym jak kreślić bryły, obliczać proporcje, stosować zasady kompozycji, nakładać światłocień, mieszać barwy. Następnie kontynuujemy , wprowadzając tematy z zakresu kolejnych technik. Wielkim uznaniem cieszą się lekcje z wykorzystaniem tuszu chińskiego i rysunkowego.

Studia martwej natury w akwareli i gwaszu nauczą wrażliwości na koloryt przedmiotów  i otoczenia.

Często wychodzimy z pracowni, by w plenerze komponować plany przestrzenne dla pejzaży i architektury, co gładko wprowadza umiejętność posługiwania się perspektywą, uzyskiwania głębi w obrazach.

Technika farb akrylowych to kolejny etap wtajemniczania się w meandry sztuki, z całym bogactwem towarzyszących mediów i narzędzi malarskich. Wykorzystujemy nabytą wiedzę i umiejętności do wykonania kopii wybranego wielkiego mistrza pędzla.

Kurs dla dorosłych zawiera też lekcje rysowania pozującego modela, a zwieńczony jest wykonaniem obrazu akrylowego lub olejnego, na płótnie naciągniętym na blejtram.

Adepci Pracowni dla Dorosłych zaproszeni są do podróży po stylach i technikach sztuk pięknych, rozwijają swój potencjał twórczy, któremu często brakuje tylko tych kilku wskazówek technicznych i wyćwiczenia gestu i oka, by pokazać się w pełni.

Nasz kurs zakończony wernisażem prac dla bliskich i znajomych uczestników, wzmacnia początkowy zapał, nierzadko przekształcając w regularną pracę twórczą,  a na pewno zawsze stanowi cenny etap w kształtowaniu się Artysty Pasjonaty. Serdecznie zachęcamy- warto się odważyć!